Magyar éremhalmozás az uszonyosúszó Eb első napján

A 27. CMAS Uszonyosúszó Európa-bajnokság első versenynapján máris „bekezdtek” a magyar válogatott tagjai és összesen 5 medált szereztek a délutáni döntőkben, miután délelőtt mindenki hozta a papírformát.

A magyar csapat beszámolója szerint az előfutamokban a magyar válogatott az elvárásoknak megfelelően teljesített. A női 100 méteres felszíni úszásban Szűcs Rebeka és Blaszák Lilla nem jutott a döntőbe, de mindketten elégedettek voltak az idejüket látván.

Férfi 100 méteres felszíni úszásban Dimák Dávid és Gruber Kornél nem kerültek a legjobb nyolc közé, de a fiúk egyelőre tapasztalatszerzés miatt szerepeltek az első felnőtt Eb-jükön.

Női 100 méteres uszonyos gyorson Senánszky Petra a -tőle megszokottan- legjobb idővel (00:47.47) végzett az előfutamok során, míg Varga Krisztina 6. helyével szintén éremesélyesként készült a délutánra. Arra a délutánra, ahol Petra elsőként szerzett aranyat a magyar kontingensből, míg Varga Krisztina ugyanebben a döntőben a második helyen végzett.

1. Senánszky Petra – 00:46.48
  2. Varga Krisztina – 00:46.84
  3. Zuzana Hraskova (SVK) – 00:47.52

Férfi 100 méteres uszonyos gyorson Kocsis Marcell és Stadler Bence kiestek, de a 4×100 méteres mix váltóban Petrával és Krisztivel végül a dobogó második helyén végeztek.

1. Oroszország – 03:02.01
  2. Magyarország – 03:02.58
  3. Görögország – 03:06.13

Női 400 méteres felszíniben Blaszák Lilla kiesett ugyan az előfutamon, de egyéni rekordot döntött.

A férfi mezőnyben Mozsár Alex és Bukor Ádám ezüst, illetve bronzéremmel zárta a napot.

1. Olekszij Zsakharov (UKR) – 02:57.96
  2. Bukor Ádám – 02:58.11
  3. Mozsár Alex – 03:01.72

A további időeredményeket az alábbi linken lehet olvasni. A holnapi előfutamok délelőtt 10 órakor kezdődnek, míg döntők délután 6 órakor.

fotók: Magyar Búvár Szakszövetség