Négygólos vereség a világbajnok hollandoktól, de továbbjutott a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 28-24-re kikapott a világbajnok Hollandiától a dániai Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, kedden, így a koldingi C csoport második helyén végzett, és nem visz magával pontot a középdöntőbe.

A hollandok világbajnok csapatából hiányzott Estavana Polman, az egy évvel ezelőtt Japánban rendezett torna legértékesebb játékosának választott irányító súlyos térdsérülés után gyógyul. A hollandoknak mindenképpen le kellett győzniük a magyarokat a továbbjutáshoz, és a kora esti horvát-szerb mérkőzés eredménye (25-24) miatt a magyar együttes csak akkor eshetett volna ki, ha legalább 19 góllal veszít – írta az MTI.

Eleinte szorosan alakult az állás, majd egy 6-1-es sorozattal elléptek a pontosabban támadó és mozgékonyabban védekező magyarok (12-8). A folytatásban csökkenteni tudta hátrányát a világbajnok, de a szünetben így is kétgólos hátrányban volt.

A 39. percben némileg megtört a magyarok lendülete, ellenfelüknek csak minden második góljára tudtak válaszolni, így Hollandia fordítani tudott. Az utolsó öt perc 25-23-as állásról kezdődött, ám a többet hibázó magyar válogatottnak nem volt esélye az egyenlítésre, és végül négy találattal kikapott.

A mezőny legeredményesebb játékosa Kelly Dulfer volt, aki 11 lövésből nyolc gólt dobott. A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein kilenc kísérletből ötször talált be.

A kapusok közül Tess Wester kilenc, Bíró Blanka nyolc lövést védett.

A két csapat 45. egymás elleni mérkőzésén negyven magyar győzelem mellett ötödször nyertek a hollandok.

A magyarok a C csoportban pénteken 24-22-re kikaptak a horvátoktól, vasárnap 38-26-ra legyőzték a szerbeket, a középdöntőben pedig Norvégiával, Romániával és Németországgal találkoznak.

Danyi Gábor, a magyar válogatott szövetségi kapitányának a holland találkozó utáni nyilatkozata – számolt be az mksz.hu.

– A második játékrészben inkább a hollandoknak lett volna oka görcsösen játszani, mégis mi erőlködtünk. Ritmust, lendületet veszítettünk, beszűkült a támadójátékunk és védekezésben is hibáztunk, könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek. Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen nyerni szerettünk volna, de az épülés és a  tapasztalatszerzés az elsődleges célunk ezen a tornán,  van még lehetőségünk javítani, szeretnénk minél sikeresebbek lenni.

Tomori Zsuzsanna is megosztotta gondolatait a hollandok ellen elszenvedett vereséget követően – írta az mksz.hu:

– Egy gyenge és egy jól sikerült meccs után ma az volt a cél, hogy tartsuk a szerbek ellen mutatott nívót. Ez 40 percig sikerült is, utána lerohant minket a holland csapat, hibákat követtünk el, talán a tapasztalat is hiányzott az utolsó negyedórában. Nagyon sok a fiatal játékosunk, ezért is fontos, hogy végül továbbjutottunk ebből a kaotikus csoportból, és a középdöntőben is tovább építkezhetünk.

Női Európa-bajnokság, C-csoport, 3. forduló
Hollandia – Magyarország 28-24 (13-15)
Kolding, játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (franciák).

Hollandia: Abbingh 1, Bont 2, Duijndam, Dulfer 8, Freriks, Housheer 3, Kramer, Malestein 5 (2), Nüsser 1, Smeets, Smits, Snelder 3, Van 3, Van, Van 2, Wester.
Szövetségi kapitány: Mayonnade Emmanuel.

Magyarország: Bíró, Csiszár-Szekeres, Faluvégi, Háfra 4, Helembai 2, Kácsor, Klujber 2, Kovacsics 4 (1), Lakatos, Lukács 3, Márton 2, Schatzl 1, Szikora, Szöllősi-Zácsik 4, Tomori, Tóvizi 2.
Szövetségi kapitány: Danyi Gábor és Elek Gábor.

Kiállítások: 4, ill. 2.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.