Ők lehetnek az év sportolói

Közeledik a tavasz, így ismét nyilvánossá vált, kikért szurkolhatunk és kikre szavazhatunk a GLAMOUR magazinnak köszönhetően. A hagyományokhoz híven a 2023-as GLAMOUR Women of the Year gálán a kiemelkedő tehetség és női energia kerül a fókuszba, miközben a szerkesztőség továbbra is fontosnak tartja, hogy a 21. századi ökomissziónak megfelelő, környezetbarát eseményen ünnepelhessen. Márciusban hat kategória jelöltjei közül kerülnek ki a közönségkedvencek, köztük Az év sportolója.

A GLAMOUR Women of the Year díj missziója immár másfél évtizede, hogy figyelmet, elismerést adjon a nőknek, és ezáltal javítsa a helyzetüket a társadalomban. A szerkesztőség hitvallása változatlan: mindenki nyertes, aki egy női közösség részeként, integrálódva a férfiak által uralt társadalomban hangot tud adni annak, ami motiválja, ami bántja, ami foglalkoztatja, amit létrehozott, amit alkotott. A hat kategória jelöltjei egytől-egyig sikeres példaképek, közülük kerülnek majd ki a nyertesek az olvasók szavazatai alapján.

(Pap Bianka paralimpikon, többszörös világ- és európa-bajnok úszónő)

Az év sportolója címre Pap Bianka paralimpikon, többszörös világ- és európa-bajnok úszónő, Kozák Luca olimpikon és Európa-bajnoki ezüstérmes gátfutó, Zsiga Melinda világbajnoki 9. helyezett bikini modell, amatőr magyar bajnok 3. helyezett ökölvívó, többszörös K-1amatőr- és profi magyar bajnok, kétszeres világbajnoki bronzérmes kick-box versenyző, Senánszky Petra 5-szörös Világjátékok-győztes, 17-szeres felnőtt világbajnok, 6-szoros Európa-bajnok, 56-szoros Világkupa-győztes uszonyosúszó és Rybanská Natasa olimpiai- és Európa-bajnoki bronzérmes, világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott vízilabdázó is esélyes.

(Rybanská Natasa olimpiai- és Európa-bajnoki bronzérmes, világbajnoki ezüstérmes magyar válogatott vízilabdázó)

(Kozák Luca olimpikon és Európa-bajnoki ezüstérmes gátfutó)

(Zsiga Melinda világbajnoki 9. helyezett bikini modell, amatőr magyar bajnok 3. helyezett ökölvívó, többszörös K-1amatőr- és profi magyar bajnok, kétszeres világbajnoki bronzérmes kick-box versenyző; fotó: Kis Marietta Panka)

A gálán a GLAMOUR szerkesztői leleplezik a következő, március végén megjelenő GLAMOUR BOOK bookazine címlapját is. A periodikus kiadvány a női testtel, annak visszaszerzésével foglalkozik.

(Senánszky Petra 5-szörös Világjátékok-győztes, 17-szeres felnőtt világbajnok, 6-szoros Európa-bajnok, 56-szoros Világkupa-győztes uszonyosúszó)

A GLAMOUR Women of the Year jelöltjeire március 21-én éjfélig lehet szavazni a woty.glamour.hu linken.