Újabb érmeket szereztek a magyarok az egri kerekesszékes vívó világkupán.
A magyar kerekesszékes vívó-válogatott hivatalos facebook oldalának beszámolója szerint A paralimpiai ezüstérmes, világbajnok Osváth Richárd ott folytatta, ahol csütörtökön abbahagyta, talán még nyugodtabban és magabiztosabban utasította maga mögé összes ellenfelét a tőr egyéni A kategóriás versenyben, mint kardban. Sziporkázó vívásának nem is lehetett más végeredménye, csak az újabb aranyérem, a magyar csapat második aranya az egri VK-versenyen.
(Ostváth Richárd öröme, fotó: MPB / Hoffer Szilvi (Sziltó Sportphotography)
Női kard B kategóriában Madarászné dr. Mező Boglárka csak hajszállal maradt el a döntőtől, az eddigi versenyek során a nagy fölényben levő ukrán vetélytársat az elődöntőben azonban csak megszorongatni tudta, teljesítménye azonban így is biztató volt, szép bronzérmet vehetett át.
(Madarászné dr. Mező Boglárka – zöldben -, fotó: MPB / Hoffer Szilvi (Sziltó Sportphotography)
A többi versenyszámban nem teljesen a szánk íze szerint alakultak a dolgok, bíztunk akár két éremben is, ez most két helyezéssé változott, Veres Amarilla ötödik, Hajmási Éva hetedik lett a női kard A kategóriában. Férfi párbajtőr B-ben pedig a két István búcsúzott idejekorán, már a 32 között. Dani Gyöngyi tisztesen helytállt legújabb számában, a kardban is, 16 közé jutása dicséretes teljesítmény, és Zsolnai Sándor is önmagához mérten jól teljesített gyengébbik számában a férfi tőr A kategóriában.
Szombaton férfi párbajtőr A (Göttlinger Dániel, Somogyvári Imre, 9:00), férfi kard B (Tarjányi István, 9:00), női tőr A (Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, 13:30) és női tőr B kategóriában (Dani Gyöngyi, Mező Boglárka, 13:30) leszünk érdekeltek Egerben.
Eredmények:
Férfi tőr A kategória, 39 induló
Osváth Richárd 6 győzelem/0 vereség
Zsolnai Sándor 2/3
32 között:
Osváth-Lemoine 15-5
Zsolnai-Csan (hong-kongi) 4-15
16 között:
Osváth-Platania (francia) 15-3
Negyeddöntő:
Osváth-Fegyajev (orosz) 15-9
Elődöntő:
Osváth-Gyemcsuk (ukrán) 15-5
Döntő:
Osváth-Lambertini (olasz) 15-8
Végeredmény:
1. Osváth Richárd (edzője Beliczay Sándor és Szirmai Benedek)
2. Lambertini (olasz)
3. Gyemcsuk (ukrán) és Gavrilenko (orosz)
… 24. Zsolnai Sándor
Női kard B kategória, 24 induló
Dani Gyöngyi 2/3
Mező Boglárka 5/0
16 között:
Dani-Hareza (lengyel) 7-15
Mező-Pacek (lengyel) 15-8
Negyeddöntő:
Mező-Doloh (ukrán) 15-10
Elődöntő:
Mező-Fedota (ukrán) 13-15
Végeredmény:
1. Fedota (ukrán)
2. Misurova (orosz)
3. Madarászné dr. Mező Boglárka (edzője: Erdei Péter) és Pasquino (olasz)
… 13. Dani Gyöngyi
Női kard A kategória, 29 induló
Hajmási Éva 3/1
Veres Amarilla 5/0
32 között:
Hajmási-Garrido (spanyol) 15-4
Veres kiemelt
16 között:
Hajmási-Szicseva (orosz) 15-10
Veres-Trigilia (olasz) 15-6
Negyeddöntő:
Hajmási-Drozdz (lengyel) 14-15
Veres-Tibiasvili (georgiai) 7-15
Végeredmény:
1. Drozdz (lengyel)
2. Morkvics (ukrán)
3. Tibiasvili (georgiai) és Breus (ukrán)
5. Veres Amarilla (edzője: Bódy István)
… 7. Hajmási Éva (edzője: Erdei Péter)
Férfi párbajtőr B-C kategória, 26 induló
Gergely István 3/3
Szarvas Zsolt (C kat.) 1/5, kiesett
Tarjányi István 4/2
32 között:
Gergely-Cratere (francia) 2-15
Tarjányi-Garkulsz (lett) 9-15
1. Guissone (brazil)
2. Ifebe (francia)
3. Kurzin (orosz) és Peter (francia)
… 19. Tarjányi István
… 21. Gergely István
… 30. Szarvas Zsolt
fotók: Magyar Paralimpiai Bizottság/ Hoffer Szilvi (Sziltó Sportphotography)