Öt magyar érem a zárónapon Minszkben

Kiválóan teljesítettek a magyarok a II. Európa Játékok utolsó versenynapján. Birkózásban 1, karatéban és tornában 2-2 bronzéremmel gazdagodott küldöttségünk. Minszkben 10 nap alatt 4 arany-, 6 ezüst- és 9 bronz-, összesen 19 érmet nyertek a magyarok. Vasárnap a fehérorosz fővárosba látogatott Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke is.

A Magyar Olimpiai Bizottság hivatalos honlapjának vasárnapi beszámolója szerint a NOB első embere megtekintett néhány sporteseményt és megbeszélést folytatott Alexander Lukashenko fehérorosz elnökkel is. A játékok zárónapjára elutazott Vlagyimir Putyin orosz elnök is.

A magyarok számára jól sikerült a zárónap, hiszen három sportágban öt érmet is nyertek – szépen csillogtak a bronzok…

kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Európa-bajnok és kétszeres világbajnoki bronzérmes Lőrincz Viktor bronzérmet nyert Minszkben. A 2016-ban olimpiai ötödik birkózó Torba Erik (60 kg) ezüstje és bátyjának, Tamásnak (77 kg) a bronza után ez lett a harmadik magyar birkózóérem az EJ-n. Eredmények: Dobrev (SRB)-Lőrincz Viktor 3-6, a bronzmérkőzésen Lőrincz Viktor-Huklek (CRO) 7-1.

Tornában, a szerenkénti döntőkben két érem is jutott a magyaroknak. Ugrásban az idei Eb-7., jövő héten 17 esztendős Péter Sára, nyújtón Vecsernyés Dávid lett harmadik. Sára a csütörtöki selejtezőből az első helyen került a szer hatos döntőjébe, ahol egyértelműen az éremszerzés volt a célja. Vasárnap 14,066 ponttal lett bronzérmes.

A tavaly Eb-bronzérmes, 28 éves Vecsernyés Dávid hatodikként került a vasárnapi fináléba, ahol elsőként mutathatta be gyakorlatát, s a hibátlannak tűnő produkciójára – ő is – 14,066 pontot kapott.

Karatéban a 27 éves, idén Európa-bajnoki harmadik Tadissi Martial (67 kg) és az Eb-második Hárspataki Gábor (75 kg) is bronzérmet nyert vasárnap. A magyarok nagyon hasonlóan kezdték a viadalt, egyaránt egy győzelemmel és két döntetlennel zárták a csoportmeccseket, s ugyanúgy a második helyen jutottak tovább az elődöntőbe, mellyel már biztos éremszerzőkké váltak. Az elődöntőben Maresca (ITA)-Tadissi Yves Martial 2-0, Horuna (UKR)-Hárspataki Gábor 3-2.

Pályakerékpárban Szalontay Sándor az első forduló reményfutama után búcsúzott keirinben. Ebben a számban motoros felvezetéssel érik el a versenyzők az utolsó köröket, és sprinttel döntik el a helyezéseket. A Kubában született 28 éves sportoló korábban sprintben is versenyzett Minszkben, ott nem jutott a legjobb nyolc közé. Lovassy Krisztián a 12. helyen végzett az olimpiai számban, omniumban. A csütörtökön scratch-ben 11., 31 esztendős kerekes 60 pontot gyűjtött a négy részből álló vasárnapi versenyben, s ezzel négy riválisát tudta megelőzni.

Ezzel befejeződtek a II. Európa Játékok versenyei – folytatás 4 év múlva, Krakkóban.

A magyar küldöttség hétfőn délelőtt 10 óra 10 perckor érkezik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre.

A magyar dicsőségtábla itt megtekinthető.

fotó: MOB/Szalmás Péter