Ötgólos győri siker Dániában

A Győri Audi ETO KC 31-26-ra győzött a dán Odense HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap Gudméban.

A vendégek keretéből Faluvégi Dorottya és Crina Pintea hiányzott sérülés miatt. Csaknem öt percet kellett várni az első gólra, azt követően azonban a magyar válogatott szélsőinek találataival ellépett a vendég ETO (2-5). Althea Reinhardt remekül teljesített az Odense kapujában, erre alapozva csapata csakhamar visszazárkózott egy gólra. Egyenlíteniük csak azért nem sikerült, mert a győri kapuban Silje Solberg is egyre hatékonyabban védett. A pihenő előtti hajrában csökkentették hibáik számát a győriek támadásban, pontosabban céloztak, és egy 4-0-s sorozattal zártak, és a szünetben 16-11-re vezettek – számolt be az MTI.

A második felvonásban egy négyes gólsorozattal már 25-17-re vezetett az ötszörös BL-győztes ETO, és bár az Odense ebből lefaragott három gólt, az ezúttal jobbszélsőt játszó dél-koreai Ju Unhi révén biztosította újabb sikerét a Győr. A házigazdák a második félidőben védekezésben és kapusteljesítményben sem tudták megismételni az első félidő jelentős részében mutatott produkciójukat.

A vendégek legeredményesebb játékosa Ju Unhi és Schatzl Nadine volt hat-hat góllal, Solberg kilenc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat ötödik egymás elleni BL-meccsén egy döntetlen mellett negyedszer nyert az ETO.

A négy győzelemmel álló győriek jövő szombaton a Metz HB otthonában lépnek pályára, a két sikerrel és két döntetlennel rendelkező Ferencváros pedig ugyanazon a napon a szintén francia Brest Bretagne csapatát fogadja Érden.

Az ETO rekordot jelentő, immár 61 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 53 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
Odense HB (dán)-Győri Audi ETO KC 26-31 (11-16)

Odense: Reinhardt – Ikehara 2, HOUSHEER 7 (3), Rej 3, IVERSEN 4, Höjlund 3, Kyndboel. Csere: K. Larsen, Aardahl 1, Abbingh 4 (2), Vollebregt, Van Wetering 2, Knudsen. Vezetőedző: Ulrik Kirkely

Győri Audi ETO KC: SILJE SOLBERG – Lukács V. 2, V. Kristiansen, Bratsett 3, Anne M. Hansen 2 (1), S. OFTEDAL 3, SCHATZL NADINE 6. Csere: Glauser (kapus), Nze Minko 3, Blohm 3, RJU 6 (2), Háfra N. 1, Fodor Cs., Deszpotovics 2. Vezetőedző: Ambros Martín

lövések/gólok: 38/26, illetve 42/31
gólok hétméteresből: 5/5, illetve 3/2
kiállítások: 12, illetve 12 perc