Peresztegi Nóra ezüst-, Böczögő Dorina bronzérmet szerzett Dohában!

Persztegi Nóra gerendán ezüst-, míg Böczögő Dorina talajon bronzérmet szerzett a tornászok dohai Világkupáján, így a magyar nők három medáliával zárták a katari viadalt.

A dohai Vk zárónapján is volt magyar érdekeltség: a hölgyek mindkét szerén, talajon és gerendán is két-két magyar tornászért szoríthattunk. Talajon Böczögő Dorina és Schermann Bianka, gerendán pedig Bácskay Csenge és Peresztegi Nóra kvalifikált a legjobbak közé – számolt be a magyar szövetség szombaton.

Időrendi sorrendben kezdjük a gerendán szereplőkkel. A pénteken ugráson ezüstérmes Bácskay Csenge 11.133 ponttal 8. lett. Az élete első felnőtt versenyén induló Peresztegi Nóra pedig 12.733 ponttal a második helyen végzett, csaknem hét tizedet javítva selejtezőbeli teljesítményén, ahonnan egyébként szintén másodikként lépett tovább a fináléba. A nap másik magyaros fináléján a mieink utolsókként mutatták be gyakorlataikat. A döntő a kétszeres olimpikonnak sikerült jobban: Böczögő 12.433 ponttal bronzérmet nyert, míg Schermann Bianka 12.166 ponttal ötödik lett.

A magyar hölgyek jól teljesítettek, három érmet szereztek a Vk-n, két ezüst- mellett egy bronzéremmel gazdagodtak. (a részletes redménysor IDE KATTINTVA érhető el)

Peresztegi Nóra:

Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertem ezt a Vk-érmet. Ez volt életem első felnőtt versenye, és rögtön így szerepeltem, ezt nagyon-nagy dolognak tartom. Ráadásul egyáltalán nem volt valószínű, hogy így sikerül, ugyanis egy héttel ezelőtt egy tüdőgyulladásszerű betegség miatt kórházban is voltam. A selejtező is jól sikerült, ott egyáltalán nem izgultam, de a döntőben már volt bennem drukk. Titokban arra is számítottam, hogy jobb lesz a pontszámot. Igazából versenyezni ugyanolyan volt, mint egy junior viadal, de azért mégiscsak a felnőtt mezőnyről van szó,

Böczögő Dorina:

Kezdésnek nem rossz a harmadik hely, bár pontosabb gyakival előrébb is végezhettem volna. Ami viszont pozitív, hogy nagyon sok energiám volt az első két sorban, ami azt jelenti, hogy lassan előhozhatom az erősebb gyakorlatomat is.

Draskóczy Imre, szövetségi kapitány:

Elégedett vagyok a lányokkal. Peresztegi Nóra nagyszerűen teljesített, de mindenki határozott és magabiztos volt. Örülök annak, hogy a fiatalok között is van olyan tornász, akire majd építeni lehet a felnőtteknél. Bácskay Csenge gerendán rontott már a felugrásnál, igaz, ez volt a mieink egyetlen rontása a kintlétünk alatt. Ez most Csenge helyezésébe került. Böczögő Dorina hozta a maga szokásos elegáns tornáját, stabil volt, apró rontásokkal, így bronzérmet nyert. Schermann Bianka megcsinálta a dupla szuplé kontra szaltót, de a talaj megemelkedett, emiatt vita volt arról, hogy kint vagy bent volt. Óvnunk kellett, így 3 tized helyett csak 1 tizedet vontak le. Összességében az egész csapattal meg vagyok elégedve, jó első verseny volt. A lányok az elmúlt egy héten nagyon jó formába hozták magukat, csak dicséret illet mindenkit.

fotó: MATSZ