Pupp Réka bronzérmet szerzett Izraelben!

Remek magyar sikerrel kezdődött az izraeli Grand Slam-torna: az Atomerőmű SE 52 kilogrammos judósa, Pupp Réka bronzérmet szerzett a Tel-Avivban zajló viadalon.

A Judoinfo.hu szakportál csütörtöki beszámolója szerint Réka a torna első kiemeltjeként a legjobb nyolc közé jutásért léphetett először tatamira, s gyönyörű ipponnal győzte le a hazaiak reménységét, Yarden Raabot, akárcsak a negyeddöntőben a lengyelek junior-vb bronzérmes tehetségét, Aleksandra Kaletát.

A paksiak olimpiai ötödik helyezett, Európa-bajnoki bronzérmese az elődöntőben az új japán üstökössel nézett farkasszemet, szikrázó csatát vívott a junior-világbajnok Takeda Riokóval. A felek nem tudtak dűlőre jutni, a hosszabbítás második percében végül a bíró döntött, a magyar judóst intette meg, ez pedig a mérkőzés végét jelentette.

Pupp Réka aztán a bronzmeccsen javított, az Ázsia-bajnok üzbég Dijora Keldirojovát ugyancsak nagy küzdelem végén az aranypontért folyó hosszabbításban győzte le ipponnal, s ezzel megszerezte a magyar judosport hatvannyolcadik Grand Slam-érmét!

Pénteken az izraeli Grand Slamen két válogatottunkért szoríthatunk, mindketten a 63 kilogrammosok között indulnak majd. Az Európa-bajnok, olimpiai ötödik helyezett Karakas Hedvig – akit időközben a válogatott szőnyegedzői feladataival is megbíztak – több mint fél éves kihagyás után versenyez majd újra, legutóbb a tokiói olimpián harcolt a tatamin. Az ötödik kiemelt lesz ugyanebben a súlycsoportban Özbas Szofi, a 63 kilogrammos világranglista tizenharmadik helyezettje, aki immár a Budapesti Honvéd színeiben harcolt az értékes helyezésekért. Szofi tavaly novemberben, a budapesti U23-as Európa-bajnokságon versenyzett legutóbb, akkor egyéniben és csapatban is bronzéremmel fejezte be a küzdelmeket. A döntőket 16 órától élőben közvetíti a Sport2.

A magyar Grand Slam-érmesek

A magyar Grand Slam-történelem első érmese Ungvári Miklós volt a 2009-es párizsi tornán, az első aranyra pedig csak 2010-ig kellett várni, akkor Mészáros Anett állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A legtöbb érmet, kilencet Erdélyi-Joó Abigél és immár Tóth Krisztián holtversenyben jegyzi. A férfiak közül elsőként Tóth Krisztián nyakába akasztottak Grand Slam-aranyat, 2014-ben, Abu-Dzabiban. Magyarország immár összesen hatvannyolc érmet jegyez a GS-tornákon.