Réti Kamilla és Bőhm Csaba is ezüstérmet szerzett az ankarai világkupán!

Két érmet szereztek a magyarok az öttusa világkupa-versenyen, Ankarában.

Réti Kamilla ezüstérmet nyert az öttusázók törökországi világkupa-versenyén, Ankarában. A másik magyar induló, Guzi Blanka hetedik lett – számolt be az MTI.

Az 58 fős női mezőny kedden két csoportban selejtezett, az első 15-15 hely ért automatikus elődöntőt, illetve további hat versenyző a pontszáma alapján lépett tovább. Az A csoportban Guzi Blanka hetedik, a B-ben Réti Kamilla 13. lett.

Szerdán következett a körvívás, melynek eredményét magukkal vitték a versenyzők a további szakaszokba, Réti 21 győzelemmel és 14 vereséggel, Guzi pedig 13/22-vel zárt. A csütörtöki elődöntőben két 18-as csoportban küzdöttek az öttusázók, az első hét-hét hely jelentett automatikus finálét, négy további versenyző pedig a pontszáma alapján került a 18-as döntőbe. Réti az A csoportban hatodik lett, Guzi a B-ben kilencedikként végzett, de pontszáma elégnek bizonyult a fináléhoz.

A szombati döntőben Réti egy veréssel, míg Guzi hibátlanul ment végig a lovaspályán, a bónuszvívásban előbbi négy, utóbbi két pluszpontot szerzett, majd a 200 méteres úszásban mindkét magyar a mezőny második felében zárt: Guzi 2:20.32 perccel, Réti pedig 2:31.85-tel. A négy lövészettel megszakított 3000 méteres futásban viszont mindketten remekeltek: Réti 11:33.85 perccel a második, Guzi 11:50.28-cal az ötödik legjobb időt érte el.

A versenyt a brit Jessica Varley nyerte, mindössze négy másodperccel megelőzve Réti Kamillát, a bronzérmet pedig az ugyancsak brit, Tokióban olimpiai bajnok Kate French harcolta ki.

Réti Kamilla nagyon boldog és köszöni mindenkinek a szurkolást. A magyar szövetség oldalán értékelte a versenyzését:

A lovaglásban nagyon jó kis pacit kaptam, köszönöm is neki az együtt működést, így előre tudtam jönni pár helyet. A kombin pedig annyira ki tudtam zárni a külvilágot, hogy egyáltalán nem számolgattam, agyaltam azon, hogy most akár a dobogó is meglehet. A futás az egészen jól esett, könnyedén mozogtam, ez is egy visszajelzés, hogy jó munkát végeztünk a felkészülésben. Úgy jöttem ide ma, hogy 10-ben szeretnék lenni és hát ez sikerült is. Nagyon boldog vagyok, köszönöm a szurkolást, a családomnak, edzőimnek és mindenkinek, aki örül a sikeremnek, ez nagyban hozzásegített az ezüstéremhez.

Bőhm Csaba ezüstérmet nyert az öttusázók törökországi világkupa-versenyén, Ankarában. Demeter Bence hetedik, Marosi Ádám 11. lett.

A 70 fős férfi mezőny szerdán esett túl a selejtezőn két csoportban, az első 15-15 hely ért automatikus elődöntőt, illetve további hat versenyző pontszáma alapján lépett tovább. Az elődöntőbe mind a négy magyar – Böhm Csaba, Kardos Bence, Marosi Ádám és Demeter Bence – helyezéssel jutott be. Csütörtökön következett a körvívás, melynek eredményét magukkal vitték a versenyzők a további szakaszokba. A legjobban Bőhm teljesített, aki 20 győzelmet aratott és 15 ellenfelétől kapott ki. Marosi 17/18-cal, Demeter 16/19-cel, Kardos pedig 12/23-mal zárt. Utóbbi nem is tudott az elődöntőből a 18-as fináléba jutni pénteken, a másik három magyarnak azonban ez összejött.

A szombati döntőben Demeter hibátlanul teljesítette a lovaspályát, Bőhm és Marosi egy veréssel ment végig. A bónuszvívásban csak utóbbinak, a kétszeres egyéni világbajnok, olimpiai bronzérmes Marosinak sikerült pluszpontot szereznie, mégpedig kettőt. A 200 méteres úszást Bőhm 2:02.38 perccel megnyerte, Demeter 2:03.74-gyel negyedik, Marosi 2:04.50-nel hatodik lett.

A négy lövészettel megszakított 3000 méteres futás rajtjánál az első, kairói világkupán is ezüstérmes Bőhm hatodik, Demeter nyolcadik, Marosi kilencedik volt, végül előbbi kettőnek sikerült előrébb lépnie. A kombinált számban Bőhm 10:27.11 perccel a második időt érte el, Demeter 10:36.84-gyel a hatodik legjobb volt ebben a szakaszban, Marosi pedig 11:03.53-mal a tizenötödik.

Győzött a Tokióban olimpiai bajnok brit Joseph Choong, aki mindössze egy másodperccel előzte meg Bőhmöt. Harmadikként – újabb egy másodperc hátránnyal – az olasz Giorgio Malan futott a célba.

Bőhm Csaba boldogan értékelte a versenyzését a magyar szövetségnek:

Nagyon fáradt voltam mentálisan és fizikálisan is, de inkább mentálisan, nem tudom az okát, hogy miért. Nehéz lovat kaptam a döntőben, mivel a lóbemutatón kitört és két verőhibája is volt, egyébként eredetileg nem volt kalapban, de a női döntőt követően ki kellett venni egy lovat és őt tették be helyette. Ezek tudatában tartottam ettől a lovaglástól, nem voltam teljesen nyugodt, de szerencsére 1 fával ki tudtam húzni ezt a lovaglást. Bónuszon sajnos nem sikerült értékes pontokat szereznem. Az úszás nagyon nehéz volt ismét, teljesen más technikát igényel ez a medence, így nagyon erőlködős volt számomra. A kombi nagyon rosszul indult, hiszen az első körben a lövészet előtt elestem és talán az volt nekem a holtpont. Szerencsére a többi körben ezt ki tudtam zárni. A lövészeteim nagyon jók lettek. Az utolsó kör az nagyon durva volt, fej- fej mellett harcoltunk Joseph Choong-gal és Giorgio Malan-nal, végül a Choong lehajrázott, de nagyon örülök ennek az ezüstéremnek. Utolsó gondolatként pedig sajnálom, hogy a holnapi mix váltót Blankával nem tudom vállalni a sérülésem miatt.