Simán győzött a Fradi és az Újpest, nagy csatában nyert a Csíkszereda

A Csíkszereda egy sikerre került hétfőn a jégkorong Erste Liga elődöntőjétől, miután kétszeri hosszabbításban győzött a Corona Brasov vendégeként.

Az MTI hétfő esti tájékoztatása szerint a csíkiak kétszer is vezettek a rendes játékidőben, ám a brassói együttes mindkétszer egyenlíteni tudott. Következhetett a négy a négy elleni ráadás, amelynek első húsz perce nem hozott döntést, ám a második hosszabbítás második percében a cseh Radim Valchar góljával megnyerte az összecsapást a Sport Club, amely kedden – szintén Brassóban – le is zárhatja a párharcot.

A Ferencváros és az Újpest is egy sikerre került hétfőn a jégkorong Erste Liga elődöntőjétől.

Az alap- és középszakasz-győztes FTC Bécsben, az Újpest Székesfehérváron nyert rendes játékidőben a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:
Corona Brasov (román)-SC Csíkszereda (román) 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) – kétszeri hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Csíkszereda javára.

korábban:
EV Vienna Capitals II (osztrák) – FTC-Telekom 2-5 (1-3, 1-1, 0-1)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a Ferencváros javára.

Fehérvári Titánok-Újpesti TE 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, az Újpest javára.