Simán kikaptak a házigazda horvátok

A házigazda horvát válogatott négy góllal kikapott Svédország csapatától a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, kedden Splitben.

Jól kezdtek a hazaiak, de mindez csak hét percig tartott. A folytatásban több mint hét percig nem szereztek gólt, ezt kihasználva a skandinávok Niclas Ekberg vezérletével elhúztak ellenfelüktől (9-4), és előnyüket rendkívül hatékony támadójátékkal megtartották a szünetig.

Sokáig a második felvonásban sem változott a játék képe, a svédek nem engedték ki a kezükből az irányítást, így a horvátok nem tudtak lendületbe kerülni és csak a hajrában zárkóztak fel némileg. A mezőny legeredményesebb játékosa Ivan Cupic volt hét találattal.

A spliti A csoportból a horvátok és a svédek mellett Szerbia jutott tovább, Izland viszont kiesett.

A poreci B csoportban a világbajnoki ezüstérmes norvég csapat magabiztosan legyőzte Ausztriát, így utóbbi pont nélkül búcsúzott a tornától. A Telekom Veszprém norvég játékosa, Kent Robin Tönnesen egyszer talált be, a mezőny legjobbja Kristian Björnsen volt, aki 11 kísérletből kilenc góllal zárt.

A középdöntő I. csoportjának mérkőzései csütörtökön kezdődnek Zágrábban.

korábban:
Franciaország-Fehéroroszország 32-25 (14-11)

1. Franciaország 6 pont
2. Norvégia 4
3. Fehéroroszország 2
4. Ausztria

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt. A csoportok első három helyezettje jutott a középdöntőbe.