Soproni vereség Bourges-ban

A Sopron 76-65-re kikapott a francia Bourges vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

Bourges-ban az Euroliga mezőnyének két legnagyobb múltú csapata találkozott. Az 1999 óta tartó versengésben 8/8-ra áll a két gárda különcsatája, a soproniak eddig csak egyszer tudtak nyerni Franciaországban, még a 2008/09-es szezonban. A 17. találkozó előtt a magyar bajnok 4/2-es győzelmi mutatóval az A jelű nyolcas harmadik, míg ellenfele 1/5-tel a hetedik helyét foglalta el.

Az öt francia válogatottat felvonultató Bourges rosszul kezdte a találkozót, a magyar csapat légiósai vezérletével 11 ponttal vezetett az első negyed után. A hazaiak fokozatosan lendültek játékba, de a Sopron még a nagyszünetben is tízpontos előnyben volt.

A második félidőben a végül 23 pontig jutó Valeriane Ayayi vezette házigazda még nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, az utolsó negyedet tizennégy ponttal nyerte, így a maga javára fordította az összecsapást.

A magyar együttes legeredményesebb játékosa a szerb Jelena Milovanovic volt 20 ponttal.

A Sopron egy hét múlva a török Galatasarayhoz látogat.

Eredmény a nemzetközi szövetség honlapja alapján:
A csoport, 7. forduló:
Bourges (francia)-Sopron Basket 76-65 (10-21, 19-18, 21-14, 26-12)
a magyar csapat legjobb dobói: Milovanovic 20, Turner 17, Crvendakic és Jovanovic 10-10