Stollár Fanny legyőzte Zvonarjovát Taskentben

Stollár Fanny negyeddöntőbe jutott a Taskentben zajló 250 ezer dollár (68,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel a szerdai nyolcaddöntőben két játszmában legyőzte az orosz Vera Zvonarjovát.

Az üzbegisztáni torna honlapja szerint a világranglistán 158. helyezett Stollár számára – aki a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára – rosszul kezdődött a hétfői találkozó, Zvonarjova (134.) ugyanis azonnal brékelni tudott. A magyar teniszező 3:3-nál egyenlített, majd 5:3-nál az első szett megnyeréséért adogatott, azonban nem tudta hozni szervajátékát, mint ahogy 6:5-ös előnynél sem tudott élni két játszmalabdájával. A rövidítést ennek ellenére simán nyerte, és 55 perc után szettelőnybe került.

A második felvonásban Stollár 2:2-nél tudta brékelni riválisát, 4:3-as vezetésénél két fogadóelőnyt hárított, majd harmadik mérkőzéslabdáját értékesítve lezárta az 1 óra 38 perces összecsapást.

Stollár és pályafutása legjobbjaként 2010 októberében világranglista-második ellenfele ezt megelőzően eddig egyszer találkozott: augusztus 23-án az amerikai nyílt bajnokság selejtezőjének második fordulójában Zvonarjova 7:5, 6:2-re győzött.

Stollárra a negyeddöntőben a világranglistán 299. orosz Margarita Gaszparjan vár.