Strommer László arany-, Horváth Zsolt bronzérmet szerzett a terepakadályfutó Eb-n

Remekeltek a magyarok az OCR Európa-bajnokságon.

A Nemzeti Versenysport Szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a Lengyelországban megrendezett terepakadályfutó kontinensbajnokságon a magyar válogatott helyt állt, és két dobogós helyezéssel is büszkélkedhet.

Az 50-54 évesek között Strommer László aranyérmes lett 5 kilométeren,

(A bronzérmes Horváth Zsolt; fotó: NVESZ)

Horváth Zsolt pedig a standard távon, azaz a 15+ kilométeren, a junioroknál harmadik lett. Utóbbi távon 60 akadály volt…

Magyar színekben egyébként 37 sportoló lépett pályára Gdyniában, és az egyes távokon a mezőny első felében zártak a hazai indulók. A Terepakadályfutó és Akadálysport Szövetség (HOCRA) vezetősége egyúttal képviselte a hazai sportágat a FISO (Fédération Internationale de Sports d’Obstacles) 5. nemzetközi kongresszusán.

Az OCR az elmúlt két évben hatalmas fejlődésen ment keresztül, köszönhetően többek között a Ninja Warriors televíziós változatának. A Gdyniában megrendezett kontinensbajnokságon is volt ninja futam, és már külön világbajnokságot is rendeznek az erő-állóképességre épülő sportágban.