Súlyos vereség a hollandok ellen

A görögök után a hollandok ellen is vereséget szenvedett Bíró Attila válogatottja. A következő egy hétben három könnyebb csoportmeccsel és a szünnapokon rendezheti a sorokat a csapat, hogy aztán majd a negyeddöntőben, várhatóan a spanyol-olasz meccs vesztesével jó formában játsszon.

A magyar szövetség beszámolója szerint A görögök elleni egygólos vereség után talán még nehezebb feladat vár női válogatottunkra: a hollandokkal szembeni rangadó. Bíró Attila a pihentetett Parkes Rebacca mellett Horváth Brigittát nem nevezte a 15-ös keretből a meccsre.

Amely kimondottan rosszul kezdődött – majd sajnos így is folytatódott… Különösen támadásban akadtak nehézségek: rossz passzok, rossz lövések, így sokáig nem sikerült betalálni a jól ismert Laura Aartsnak. Gurisatti Gréta lehetetlen szituációból, csavarból törte meg a csendet, ám előtt kettő, utána egy holland gólt jegyezhettünk fel. A második negyedben két emberelőnyös találattal már 5-1 állt a táblán, egyértelműen a rivális volt a jobb. Kicsit összekapta magát a társaság, így a nagyszünetben 6-3 volt az állás (Vályi Vanda és Mahieu Geraldine talált be), ám fordulás után újfent Hollandia dominált – 8-3-nál a kapitány időt kért.

Mindez túl sokat nem változtatott, 10-3-mal kezdődött a záró menet, amely után végül 13-4 lett a vége.

A szombati mérkőzés jobban idegesít, mert ott nyerhettünk volna, a mostanihoz viszont nem volt közünk, ez már a harmadik negyedben eldőlt. Kijött a két együttes közti fizikális különbség. Fáradt csapatként játszottunk, emiatt a vereség benne volt, de persze ilyen arányúra nem számítottam

– értékelt Bíró Attila, aki hozzátette, van egy hetük felkészülni a negyeddöntőre, ezalatt lesz idő a regenerálódásra, a pihenésre, az edzésekre és jön három könnyednek ígérkező mérkőzés, amelyeken vagányabb és pontosabb játékot vár a tanítványaitól. A ferencvárosi Máté Zsuzsanna szerint ilyen kudarc után a legfontosabb, hogy újra összhangba kerüljön a válogatott, ezért az elkövetkezendő napokban vissza kell térni az alapokhoz – számolt be az MTI.

A következő egy hétben három könnyebb csoportmeccsel és a szünnapokon rendezheti a sorokat a csapat, hogy aztán majd a negyeddöntőben, várhatóan az olaszoktól 11-9-es vereséget szenvedő spanyolok ellen jó formában játsszon.

Európa-bajnokság, Split
Nők, csoportmérkőzések, 2. forduló
A-csoport
Hollandia-Magyarország 13-4 (3-1, 3-2, 4-0, 3-1)

Gólszerzők: Sleeking 3, van de Kraats 3, Joustra 3, van der Sloot, Keuning, Rogge, Moolhuuzen, ill. Gurisatti, Vályi, Mahieu, Garda

Csoportbeosztás
A-csoport: Horvátország, Németország, Görögország, Magyarország, Hollandia, Románia
B-csoport: Spanyolország, Franciaország, Izrael, Olaszország, Szerbia, Szlovákia