Székely Zója aranyérmet szerzett az eszéki világkupán!

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Székely Zója parádés teljesítményt nyújtva a dobogó tetejére állhatott az eszéki Challenge Világkupa fináléjában felemáskorláton, és további magyar pontszerző helyek is születtek. Bácskay Csenge ugráson negyedik, Mészáros Krisztofer lólengésen negyedik, korláton ötödik lett, míg Tomcsányi Benedek talajon zárt az ötödik pozícióban.

A szerenkénti finálék első napján a magyaroknak hat döntős szereplése volt. A férfiaknál Mészáros Krisztofer mind a három fináléban érdekelt volt, Tomcsányi Benedek talajon indult. A hölgyeknél Bácskay Csenge ugráson, Székely Zója felemáskorláton került a legjobbak közé – számolt be szombat este a Magyar Torna Szövetség.

A Postás SE Világkupa-szériagyőztes tornásza kedvenc szerén, ugráson 13.300 ponttal negyedik helyen fejezte be a viadalt. Felemáskorláton az Eb-ezüstérmes Székely Zója elsőként jutott a döntőbe. A kvalifikációs teljesítményét tovább javítva két tizeddel, kiváló teljesítményt nyújtott, és 13.800 ponttal az első helyet szerezte meg, ráadásul egy teljes ponttal megelőzte a mezőnyt.

A férfiaknál a talaj döntőjében a győri Tomcsányi Benedek 13.466 ponttal ötödik, míg klubtársa, Mészáros Krisztofer 12.366 ponttal nyolcadik lett. Mészáros lólengésen 13.233 ponttal negyedikként, míg a nap utolsó szerén, korláton 14.033-mal ötödikként fejezte be a versenyt.

Az eszéki Challenge Világkupa vasárnap a szerenkénti döntők második napjával zárul.

Székely Zója:

Nagyon jól sikerült a gyakorlatom, jobb volt mint a kvalifikáció alkalmával. A helyezéssel nem foglalkoztam, azon voltam, hogy egy minél jobb, pontosabb gyakorlatot mutassak be. Idén ez volt az első Vk-versenyem, de ez így is volt betervezve, mivel augusztusban lesz az Európa-bajnokság, és azt szerettük volna, hogy odáig kitartson a versenyformám. Azt a gyakorlatot mutattam be, amit tavaly a második félévben gyakoroltam. Egyébként ennél egy erősebb gyakorlattal is készülök, de azt még nem tudom, mikor fogom majd versenyhelyzetben bemutatni. Boldog vagyok, hogy sikerült jó gyakorlatot bemutatnom, és nyertem.

Bácskay Csenge:

Úgy volt, hogy nem indulok ezen a versenyen, mivel most érettségizem. Schermann Bianka viszont nem tudott a szerekhez lépni, így másfél hete tudtam meg, hogy én is versenyzek. Nem voltam felkészülve, mivel ez a Világkupa nem volt betervezve, és éppen a szóbeli előtt állok. Mégis sikerült a maximumot kihozni magamból, így elégedett vagyok a 4. hellyel.

Draskóczy Imre, női szövetségi kapitány:

Valóban másfél hete dőlt el, hogy Csenge utazik, mert Schermann Biankára mandulaműtét vár. Csenge nagyon rutinosan, éretten versenyzett, és készül ugyan egy erősebb ugrással, de annak a bemutatása még bizonytalan. Fontos megemlíteni, hogy a most összejött mezőny visszaadta a Challenge Világkupa rangját, ugyanis mind a résztvevők számában, mind a minőség, amit képviseltek, elképesztő volt. Zója magabiztosan versenyzett, szép gyakorlatot mutatott be, apró hibák persze még vannak, de egyértelmű, hogy a mai Zója napja volt. Azt is hozzátenném, hogy felemelő érzés volt ma itt magyarnak lenni. Az eszéki magyarok mellett az ifi válogatott és több hazai klub – Postás SE, KSI SE, DKSE- tornászai is kijöttek a verseny színhelyére, és együtt énekelték a Himnuszt, amikor Zója a dobogó tetején állt. Én ilyet eddig még nem tapasztaltam.

Mészáros Krisztofer:

Ez a mai nem az én napom volt…talajon rögtön az első sorban rontottam. Ezt követte a lólengés, ahol az egyik elemben eggyel többet köröztem, mint kellett volna, emiatt ott levontak fél pontot. Zárásként a korlát következett, ahol jó gyakit csináltam – legalábbis én úgy éreztem, ennek ellenére sajnos levontak másfél pontot a gyakorlatomból, amit igazából senki sem értett. Pontozásos sportág, ez van, nem tudunk vele mit kezdeni.

Szűcs Róbert, férfi vezetőedző:

Igazából nem tornáztak rosszul a srácok, Krisztofer talajon az első sorában leült, ott rontott. Lovon Krisztofer egy szabályváltozás áldozata lett, ugyanis egy körrel többet csinált egy kápán, így azt az elemet nem kapta meg. Korláton erős volt a mezőny, de azt is éreztem vele kapcsolatban, hogy túlzottan szigorúak voltak vele. Emiatt sikerült ez most úgy, ahogy.

Részletes program a versenykiírás szerint, Világkupa, Eszék

Június 12. szerenkénti döntők 2. nap (férfiak – ugrás, gyűrű, nyújtó; nők – gerenda, talaj) 16:10-19:50

Fotó: MATSZ