Tisztes helytállás, négygólos magyar vereség Horvátországban

Félidőben és a végén is négy góllal vezetett, illetve nyert Horvátország a férfi EHF EURO CUP 2. fordulójában a magyar együttes ellen Eszéken, a mieink azonban ezúttal is számos pozitívumot mutattak védekezésben és támadásban is.

A Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos honlapjának szombati beszámolja szerint a magyar keretből ezúttal kimaradt Mikler, Bősz Dániel első válogatott mérkőzésére készülhetett az Eb-ezüstérmes ellen, Gulyás István szövetségi kapitány azonban továbbra sem lehetett ott koronavírus-fertőzése miatt. Bodó góljával kezdődött a találkozó, majd a horvátok találtak be zsinórban háromszor, de visszajött a magyar csapat, Máthé, Bodó és Bóka is betalált (6-6). A horvát csapat folyamatosan vezetett, de bátran játszottak a mieink, és a házigazdák nyakán maradtak a 25. percig, majd a félidő végjátéka a horvátoknak sikerült jobban, a mieink többet hibáztak, így négy gólos hazai előnnyel zárult a játékrész.

A második félidő is Bodó-találattal kezdődött, majd Bujdosó is eredményes volt, Hanusz találata nyomán pedig máris 17-16 lett az állás, Ligetvári révén pedig egyenlítettük, Lino Cervar rögtön időt is kért. Bátran játszottak a mieink, majd 22-22 után még jobban megnyitotta védekezését a horvát együttes, de Bodónak is sült a keze, az első ötven percben hat lövésből hat gólt ért el. Két gólos horvát előnnyel kezdődött az utolsó öt perc, majd Sego hárította Szita büntetőjét. Emberelőnybe kerültünk, Bősz védéssel mutatkozott be, majd Bujdosó talált be (29-27), de nem sikerült közelebb zárkózni, így végül négy gólos hazai siker született.

A találkozót követően Nagy László értékelte az összecsapást – számolt be az mksz.hu.

Nagy László: Azt kaptuk a horvátok elleni mérkőzésen, amire számítottunk az ellenféltől, magas, erős csapat volt a riválisunk, agresszív, masszív védőfallal találkoztunk. Jó volt látni, hogy van a csapatnak tartása, és az első, majd a második félidőben is vissza tudtunk jönni három-négy gólos hátrányból, a végjátékban pedig még szorosabb eredményre is volt esélyünk. Az elmúlt hétnek az volt a lényege, hogy kicsit előrelépjünk, ez sikerült, valamennyi újonc jól mutatkozott be, ennek is örülhetünk. Amint lehet, folytatjuk a munkát!

A két csapat 34. egymás elleni mérkőzésén nyolc magyar siker és hat döntetlen mellett huszadszor nyertek a horvátok – írta az MTI.

Az Eurokupában rendszerint azok a csapatok indulnak, amelyek már kijutottak a következő Európa-bajnokságra, ezért nem vesznek részt a selejtezősorozatban. A magyarok a szlovákokkal együtt házigazdái lesznek a 2022-es tornának, így a kontinensbajnoki címvédő spanyolokkal, valamint a legutóbb ezüstérmes horvátokkal játszanak az európai szövetség versenysorozatában jövő májusig.

Férfi EHF EURO CUP, 2. forduló:
Horvátország – Magyarország 31-27 (17-13)
Eszék, játékvezetők: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek).

Horvátország: Car, Sego (kapusok), Brozovic 2, Cindric 1, Cupic 3, Duvnjak 5, Ivic 1, Jaganjac 1, Maric, Martinovic 6, Mileta, Musa 3, Pavlovic 3, Strlek 6, Vida
Szövetségi kapitány: Lino Cervar.

Magyarország: Székely, Bősz (kapusok), Bodó 6, Bóka 4, Bujdosó 4, Hanusz 3, Ilic, Kovacsics, Leimeter 1, Ligetvári 1, Máthé 4, Rosta 1, Szita 3, Szűcs, Tóth Á., Vajda
Edző: Chema Rodriguez.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1.