Tótka Sándor és Csizmadia Kolos is a döntőben K-1 200 méteren

Tótka Sándor és Csizmadia Kolos is futamgyőzelemmel jutott be a döntőbe a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián.

A két csütörtök délelőtti középfutamból az első négy-négy helyezett lépett tovább a fináléba – számolt be az MTI.

A két magyar közül egyértelműen az Angyalföldi VSE 25 éves kajakosa, Csizmadia került az erősebb futamba, amelyben ott volt többek között az olimpiai és világbajnoki címvédő brit Liam Heath is, akit szerdán sikerült legyőznie az előfutamban. A magyar kajakos ezúttal is jól kezdett és végig bírta a szükséges tempót olyannyira, hogy most is ő ért elsőként a célba, azaz – kilenc ezredmásodperccel – ismét maga mögé utasította Rió bajnokát.

Az UTE 27 éves friss Európa-bajnoka, Tótka – az egyetlen, aki 2016-os diadala óta világverseny döntőjében le tudta győzni Heath-t – az előfutamban aratott könnyed sikere után ezúttal is remekül rajtolt és végig vezetve, tisztán nyert.