Uszonyos- és búvárószó vb: Aranyérmes a vegyesváltó, Bukor Ádám és Cséplő Kelen!

Újabb három magyar világbajnoki cím Kolumbiában.

A Caliban zajló világversenyen két egyéni győzelem mellett váltóaranyat is ünnepelhetett a magyar delegáció. A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) információi szerint a birminghami Világjátékokon két bronzérmet szerző Bukor Ádám ezúttal világbajnok lett 200 méteres felszíni úszásban, ugyanitt Kiss Nándor a második leggyorsabb volt. A férfiaknál a 200 uszonyos gyors döntőjét Cséplő Kelen nyerte meg, ebben a számban volt még egy magyar dobogós, miután Lengyeltóti Bence harmadikként zárt – adta hírül pénteken a Nemzeti Versenysport Szövetség.

A világbajnokság 2. versenynapján Mozsár Alex a 1500 méteres felszíni kategóriában ezüstérmes lett, míg Pázmányi Sándor negyedikként végzett. Ugyancsak negyedikként csapott célba Pernyész Dorottya is, aki a női 200 uszonyos gyors kategóriában versenyzett. Blaszák Lilla egyéni csúcsot úszott (1:31,91 p) 200 női uszonyos gyorson, ezzel ő 5. lett.

A Holoda Péter, Cséplő Kelen, Varga Krisztina, Senánszky Petra alkotta 4×100-as mixváltó nagyot ment, és végül világbajnok lett. A selejtezőben Cséplő helyett Hamlin Matthew kapott lehetőséget.

A magyar uszonyos és búvárúszó-válogatott két versenynap után 5 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzéremnél tart Caliban.

fotó: NVESZ