Vége az átoknak, kétgólos angol siker a németek ellen

Az angol válogatott 2-0-ra legyőzte a német csapatot kedden Londonban a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

A németek kezdték jobban a mérkőzést, az első negyedórában nem engedték kibontakozni a hazai együttest, az ellenfél kapuját viszont nem tudták komolyan veszélyeztetni. A folytatásban változott a meccs képe, az angolok nagyobb sebességre kapcsoltak, s különösen beadások után voltak veszélyesek, illetve Sterling átlövését kellett Neuernek védenie. Az első igazán nagy német helyzetre fél órát kellett várni, Werner ziccerét azonban védte Pickford.

A szünetig nyíltabb volt a játék, lüktetőbb lett a mérkőzés, s elsősorban Mats Hummels bravúros mentéseinek köszönhették a németek, hogy megúszták kapott gól nélkül – számolt be az MTI.

A fordulás után szinte azonnal előnyhöz juthatott volna Németország, de Havertz bombáját Pickford bravúrral kitolta a léc alól. A jó kezdést gyenge folytatás követte, mindkét együttes hatástalanul járatta a labdát, a kapuk közel fél órán át nem forogtak veszélyben, majd negyedórával a vége előtt némileg váratlanul vezetéshez jutott a házigazda.

A kapott gól felébresztette a német csapatot, mely néhány perccel később egyenlíthetett volna, ám Thomas Müller óriási helyzetben néhány centit tévedett. Ez megbosszulta magát, Harry Kane ugyanis a 86. percben eldöntötte a mérkőzést.

Raheem Sterling és Harry Kane góljaival továbbjutó angolok a Svédország-Ukrajna találkozó győztesével csapnak majd össze az elődöntőért, Németország pedig búcsúzott, és ez volt az utolsó meccse Joachim Löw szövetségi kapitánynak.

A németek búcsúja azt is jelenti, hogy a magyar válogatottat felvonultató csoport valamennyi tagja kiesett a kontinenstornáról.

Anglia-Németország 2-0 (0-0)
London, Wembley Stadion, 41 937 néző, v.: Danny Makkelie (holland)

Anglia: Pickford – Walker, Maguire, Stones – Trippier, Rice (Henderson 88.), Phillips, Saka (Grealish 69.), Shaw – Kane, Sterling

Németország: Neuer – Hummels, Rudiger, Ginter (Can 87.) – Kimmich, Kroos, Goretzka, Gosens (Sane 88.) – Havertz, Müller (Musiala 92.), Werner (Gnabry 68.)

gólszerző: Sterling (75.), Kane (86.)
sárga lap: Rice (8.), Phillips (45.), Maguire (77.) illetve Ginter (25.), Gosens (72.)

II. félidő:

75. perc: Szép angol támadás végén Shaw gurított be a bal szélről középre, az üresen érkező Sterling pedig a kapuba passzolt (1-0).
86. perc: A felezővonalnál labdát szerzett Anglia, majd a gyors kontra végén Grealish adott be balról remekül, Kane pedig 5 méterről a kapuba bólintott (2-0).

fotó: twitter.com/EURO2020