Görkorcsolyában, karatéban, uszonyos- és búvárúszásban, valamint táncsportban szoríthatunk a Világjátékok első napján a magyaroknak.
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) hivatalos honlapján a birminghami csapatiroda összeállította azt a táblázatot, amelyből kiderül, hogy melyik magyar sportoló mikor mutatkozik be az idei Világjátékokon.
Az NVESZ összeállításában megtalálható a Világjátékokra megírt csapatkönyv is, amelyben az indulókról a legfontosabb információkat megtudhatjuk – közölte a Világjátékok magyar sajtócsapata.
Az olimpiához hasonlóan a Világjátékokat is egy évvel eltolták. A nem olimpiai sportágak seregszemléjét ugyanis mindig a nyári olimpiát követő évben rendezik meg. Idén a magyar színeket 17 sportágban 59 versenyző képviseli. Utolsóként a szumós Szilágyi Erik szerzett indulási jogot a játékokra.
Kattintson ide a Világjátékok menetrendjéért!
Világjátékok Magyar Csapat napi programjai
2022. július 07.csütörtök
Esemény | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Megnyitó | 20:00 | 3:00 | Protective Stadium | Nyitó Ceremónia | Magyar Csapat |
2022. július 08. péntek
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Görkorcsolya | 8:00-12:15 | 15:00-19:15 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági 10.000m Előfutam | Gardi Dominika |
Karate | 10:00-15:10 | 17:00-22:10 | BSC – Bill Battle Coliseum | Küzdelem 67kg Selejtezők | Tadissi Martial |
Búvárúszás |
15:15-17:09 |
22:15-0:09 |
Birmingham Crossplax |
Férfi: 100m Bi-fins 400m felszíni 4x50m felszíni. Női: 50m Bi-fins 200m felszíni 4x100m felszíni. | Holoda Péter/Cséplő Kelen/Mozsár István/Bukor Ádám Varga Krisztina/Senánszky Petra/Károlyi Csilla A váltó csapatfelállás később |
Karate | 15:00-20:00 | 22:00-3:00 | BSC – Bill Battle Coliseum | Küzdelem 67kg Döntők | Tadissi Martial |
Görkorcsolya | 17:00.22:15 | 0:00-5:00 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági 10.000m Döntő | Gardi Dominika |
Tánc | 18:00-22:00 | 1:00-5:00 | BJCC – Legacy Arena | Rock’n’roll – Latin | Váradi/Andrea Hidi/Kis |
2022. július 09. szombat
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Görkorcsolya | 9:00-11:45 | 16:00-18:45 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági 1.000m Előfutam | Gardi Dominika |
Karate | 10:00-15:15 | 17:00-22:15 | BSC – Bill Battle Coliseum | Küzdelem | Hárspataki Gábor |
Ejtőernyő | 10:00-18:30 | 17:00-1:30 | Barber Motorsport Park | Ejtőernyős ugrás(selejtező) | Verebes Gábor |
Sumo | 12:00-16:30 | 19:00-23:30 | Boutwell Aditorium | Nehézsúly Elődöntők | Kerstner Róbert |
Drón | 12:40-22:10 | 19:40-5:10 | Protective Stadium | Drón | Rontó Roland |
Búvárúszás |
15:15-17:15 |
22:15-0:15 |
Birmingham Crossplax |
Férfi: 50m Bi-fins 200m felszíni 4x100m felszíni. Női: 100m Bi-fins 100m 400m felszíni 4x50m felszíni. | Sincki Ádám/Holoda Péter/Mozsár István/Bukor Ádám Varga Krisztina/Senánszky Petra/Suba Sára/ Blaszák Lilla/Szabó Anita
A váltó csapatfelállás később |
Karate | 16:30-19:15 | 23:30-2:15 | BSC – Bill Battle Coliseum | Küzdelem Döntők | Hárspataki Gábor |
Görkorcsolya | 16:40-18:15 | 23:40-1:15 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági 1.000m Döntő | Gardi Dominika |
Tánc | 17:10-22:10 | 0:10-5:10 | BJCC – Legacy Arena | Rock’n’roll | Bánhidi Dániel Czetl Fanni |
Sumo | 17:00-19:50 | 0:00-2:50 | Boutwell Aditorium | Nehézsúly Döntők | Kerstner Róbert |
2022. július 10. vasárnap
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Ejtőernyő | 9:00-12:00 | 16:00-19:00 | Barber Motorsport Park | Ejtőernyős Ugrás (Döntők) | Verebes Gábor |
Görkorcsolya | 9:00-13:45 | 16:00-20:45 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági 10.000m utcai | Gardi Dominika |
Drón | 10:00-21:10 | 17:00-4:10 | Protective Stadium | Drón (döntők) | Rontó Roland |
Sumo | 15:30-20:30 | 22:30-3:30 | Boutwell Aditorium | Nyílt súlycsoport | Kerstner Róbert |
Ejtőernyő | 17:00-19:00 | 0:00-2:00 | Barber Motorsport Park | Ejtőernyős ugrás(selejtező) | Verebes Gábor |
Életmentés | 17:00-19:00 | 0:00.2:00 | Birmingham Crossplax | Magyar csapat teljes |
2022. július 11. hétfő
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Görkorcsolya | 8:00-12:15 | 15:00-19:15 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági 15.000m | Gardi Dominika |
Kajak | 9:00-17:40 | 16:00-0:40 | Oak Montain State Park-Lake | Maraton Rövid táv | Noé Bálint/Kiszli Vanda/Csikós Zsóka |
Ejtőernyő | 9:00-12:00 | 16:00-19:00 | Barber Motorsport Park | Ejtőernyős ugrás (döntők) | Verebes Gábor |
Életmentés | 14:30-16:30 | 21:00-23:30 | Birmingham Crossplax | Magyar teljes csapat | |
Görkorcsolya | 16:30-19:00 | 23:30-2:00 | Powell Avenue Steam Plant | Gyorsasági | Gardi Dominika |
Ejtőernyő | 17:00-19:00 | 0:00-2:00 | Barber Motorsport Park | Ejtőernyős ugrás (döntők) | Verebes Gábor |
2022. július 12. kedd
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Kajak | 9:00-13:22 | 16:00-20:22 | Oak Montain State Park-Lake | Maraton Sztenderd táv | Noé Bálint/Kiszli Vanda/Csikós Zsóka |
Aerobik | 10:30-11:55 | 17:30-18:55 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Dance Selejtezők | Hajdú Kata/Lőcsei Zoltán/Makranszki Anna/Ökrös Janka/Szőlősi Panna/Ruzicska Vanessza/Simon Zsófia |
Aerobik | 10:30-11:55 | 17:30-18:55 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Vegyes Páros Selejtező | Bali Dániel/ Mazács Fanni |
RG | 15:00-16:00 | 22:00-23:00 | BJCC – Legacy Arena | Ritmikus Gimnasztika Labda és Karika Selejtezők | Pignicki Fanni |
Aerobik | 19:00-18:23 | 2:00-1:23 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Vegyes Páros Döntő | Bali Dániel/ Mazács Fanni |
RG | 19:20-20:15 | 2:20-3:15 | BJCC – Legacy Arena | Ritmikus Gimnasztika Labda és Karika (döntők) | Pignicki Fanni |
Aerobik | 19:00-18:23 | 2:00-1:23 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Dance Döntő | Hajdú Kata/Lőcsei Zoltán/Makranszki Anna/Ökrös Janka/Szőlősi Panna/Ruzicska Vanessza/Simon Zsófia |
2022. július 13. szerda
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Íjász | 9:00-16:00 | 16:00-23:00 | Avondale Park | Field | Molnár József |
Aerobik | 10:30-11:55 | 17:30-18:55 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik
Trió Selejtező |
Bali Dániel/Farkas Balázs Mazács Fanni |
Aerobik | 10:30-11:55 | 17:30-18:55 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Csoport Selejtező | Bali Dániel/Lőcsei Zoltán/Farkas Balázs Mazács Fanni |
RG | 14:00-16:00 | 21:00-23:00 | BJCC – Legacy Arena | Ritmikus Gimnasztika Buzogány és Szalag Selejtező | Pignicki Fanni |
Aerobik | 19:00-20:15 | 2:00-3:15 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Csoport Döntő | Bali Dániel/Lőcsei Zoltán/Farkas Balázs Mazács Fanni |
Aerobik | 19:00-20:15 | 2:00-3:15 | BJCC – Legacy Arena | Aerobik Csoport Döntő | Bali Dániel/Lőcsei Zoltán/Farkas Balázs Mazács Fanni |
RG | 18:00-20:15 | 1:00-3:15 | BJCC – Legacy Arena | Ritmikus Gimnasztika Buzogány és Szalag (döntők) | Pignicki Fanni |
Kick-box | 19:00-21:30 | 2:00-4:30 | Boutwell Auditorium | Selejtezők | Boros Petra |
2022. július 14. csütörtök
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Squash | 8:00-12:30 | 15:00-19:30 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
Ijászat | 9:00-21:30 | 16:00-4:30 | Avondale Park | Field | Molnár József |
Squash | 12:20-16-00 | 19:20-23:00 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
Kick-box | 15:00-16:30 | 22:00-23:30 | Boutwell Auditorium | Középdöntők | Boros Petra |
Squash | 16:00-22:00 | 23:00-5:00 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
Kick-box | 18:40-22:15 | 1:40-5:15 | Boutwell Auditorium | Középdöntők | Boros Petra |
2022. július 15. péntek
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Squash | 9:00-12:30 | 16:00-19:30 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
Tájékozódási Futás | 9:00-12:00 | 16:00-19:00 | BSC Campus | Sprint | Sárközy Zsófia |
Íjászat | 13:00-15:50 | 20:00-22:50 | Avondale Park | Field | Molnár József |
Muaythai | 15:00-21:00 | 22:00-4:00 | Boutwell Auditorium | Küzdelem | Sándorfi Ajsa/Spéth Norbert |
Squash | 15:00-18:30 | 22:00-1:30 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
2022. július 15. péntek
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Squash | 9:00-12:00 | 16:00-19:00 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
Ju-Jitsu | 9:00-12:00 | 16:00-19:00 | BSC – Bill Battle Coliseum | Nyílt (selejtezők) | Tereza Crisley Cordeiro De Souza |
Tájékozódási Futás | 9:00-13:45 | 16:00-20:45 | Oak Montain State Park -Nature | Középtáv | Sárközy Zsófia |
Ju-jitsu | 13:00-20:20 | 20:00-3:20 | BSC – Bill Battle Coliseum | Nyílt (döntők) | Tereza Crisley Cordeiro De Souza |
Muaythai | 14:00-17:00 | 21:00-0:00 | Boutwell Auditorium | Küzdelem | Sándorfi Ajsa/Spéth Norbert |
Squash | 17:00-21:45 | 0:00-4:45 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
2022. július 16. szombat
Sportág | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Squash | 8:15-13:45 | 15:15-20:45 | UAB Student Rec Center | Squash | Chukwu Hanna/Farkas Balázs/Szász Kincső |
Tájékozódási Futás | 9:00-10:30 | 16:00-17:30 | Railroad Park | Váltók | Sárközy Zsófia |
Muaythai | 10:30-15:00 | 17:30-22:00 | Boutwell Auditorium | Küzdelem (döntők) | Sándorfi Ajsa/Spéth Norbert |
2022. július 17. vasárnap
Esemény | Helyi Idő | Magyar idő | Helyszín | Versenyszám | Sportoló |
Záróesemény | 20:00 | 3:00 | Protective Stadium | Záró Esemény | Magyar Csapat |
A Világjátékok Magyar Csapat résztvevői sportági bontásban:
Karate
Hárspataki Gábor Tadissi Martial Fischer Mihály Módos Viktória Dr. Tahon Róbert
Tánc
Hidi Balázs Kis Violetta
Váradi Martina Andrea Silvestri Bánhidi Dániel Czetl Fanni Molnár Nóra Bíró Csaba Márk
Papp-Klisóczki Alexandra
Búvár
Senánszky Petra Varga Krisztina Szabó Anita Petra Károlyi Csilla Suba Sára
Blaszák Lilla Gréta Bukor Ádám Cséplő Kelen Holoda Péter Mozsár István Alex Kiss Nándor
Hamlin Matthew William Sincki Ádám
Kókai Dávid Nagy Márk
Veress András Géza
Görkorcsolya
Gardi Dominika Kéri Ferenc
Bordásné Garzó Erika
Versenyző Versenyző Edző
Edző Csapatvezető
Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Edző
Edző Sportvezető
Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Edző
Edző Edző
Versenyző Edző Sportvezető
Sumo
Kerstner Róbert Nemes Dávid Szakály László
Drón
Rontó Roland Bakonyi Tamás Bársony Péter
Ejtőernyő
Verebes Gábor
Életmentő
Jakabos Zsuzsanna Verrasztó Evelyn Senánszky Petra Gyurinovics Fanni Ugrai Panna
Balog Gábor Takács Krisztián Gyárfás Bence Szabó Szebasztián Giczi Mátyás Batházi Tamás Petrov Iván
Dr. Grundtner Marcell Ágh Norbert
Mészáros Gergő Zoltán
Kajak-kenu
Csikós Zsóka Kiszli Vanda Noé Bálint Matyus Zsolt
Gannoruwa Levente Kadler Viktor
Versenyző Edző
Bíró
Versenyző Edző Sportvezető
Versenyző
Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Edző
Edző Edző
Sportvezető Bíró
Versenyző Versenyző Versenyző Edző
Edző Sportvezető
Ritmikus Gimnasztika
Pigniczki Fanni Gelle Noémi Katalin
Deutsch-Lazsányi Erika
Aerobik
Bali Dániel
Farkas Balázs Albert Lőcsei Zoltán Mazács Fanni Szőllősi Panna Hajdú Kata
Makranszki Anna Kata Ökrös Janka
Ruzicska Vanessza Simon Zsófia Varga-Réfi Eszter Kovács Judit
Sipos Mónika Sinkó Andrea
Íjászat
Molnár József Gajdos Márk Csaba
Kick-box
Boros Petra Bálint Zoltán
Versenyző Edző Sportvezető
Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Versenyző Edző
Edző Sportvezető Bíró
Versenyző Edző
Versenyző Edző
Squash
Farkas Balázs
Chinyere Hannah Chukwu Szász Kincső
Szász László Krajcsák Márk
Ju-Jitsu
Tereza Crisley Cordeiro de Souza
Maximiliano de Figueiredo Carvalho Spalovszki Csaba
Muaythai
Spéth Norbert Attila Sándorfi Ajsa Adél Nagy Balázs
Jászka Krisztián Vojvoda György Dudok Károly
Tájfutás
Sárközy Zsófia Tugyi Levente
Versenyző Versenyző Versenyző Edző
Edző
Versenyző
Edző Sportvezető
Versenyző Versenyző Edző
Edző Bíró
Sportvezető
Versenyző Edző