Babos Tímea döntős egyesben – videó

A 4. helyen kiemelt magyar játékos mindkét szettben egyszer brékelt.

A magyar teniszező hivatalos honlapjának beszámolója szerint a Babos Tímea pályafutása 7. egyéni fináléjáért lépett pályára a Taiwan Openen és egy szoros mérkőzés után sikert ünnepelhetett.

A 36 perces első szett elején két bréklabdát hárított a verseny 4. kiemeltje, majd 0-ra nyerte el Vang szerváját. Ezután Timi rendkívül jól adogatott, kétszer 0-ra, majd 15-re hozta a szerváját. A végén, 5:3 után 40-re hozta saját gémjét.

A második felvonás még nagyobb csatát hozott. A magyar játékost korábban kétszer felülmúló Vang mindent megtett a sikerért, többször is ígéretes helyzetbe került. Timi a második játékban négy, 1:2 után pedig újabb két bréklabdát hárított.

A magyar játékos az ötödik játékban jutott először esélyhez, azt pedig ki is használta, 15-re nyerte el ellenfele adogatását. Timi a folytatásban nagyszerűen összpontosított saját adogatásainál, nem adott esélyt Vangnak. 5:4 után 30-30 volt az állás, majd a következő két labdamenet eldöntötte a mérkőzést.

A vasárnapi fináléban Katerina Kozlova lesz Timi ellenfele.

Az 1994. február 20.-án született ukrán játékos 85. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 71. (2017. szeptember 25.) volt. Kozlova eddig 1 WTA125-ös és 5 ITF-versenyt nyert.

A két játékos eddig egyszer találkozott: 2015-ben Dohában 6:2, 6:4-re győzött Kozlova.

TAIWAN OPEN (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, ELŐDÖNTŐ
Babos Tímea (4.)-Vang Ja-fan (kínai) 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 30 percig tartott Tajpejen.

TAIWAN OPEN (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Hibino Nao, Okszana Kalasnyikova (japán, grúz)-Babos Tímea, Han Csao-csing (magyar, tajvani, 1.) 6:2, 6:2

A páros mérkőzés 58 percig tartott Tajvanon.