Fölényes veszprémi győzelem a BL-ben

A Telekom Veszprém esélyeshez méltóan 34-22-ra legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában, szombaton, és így továbbra is harcban van csoportjában a második helyért.

Az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém – amely története során egyszer sem kapott ki a Breszttől – eleinte szinte minden támadásából betalált, de mivel a védelme eleinte nem zárt rendesen, a 12. percben 7-6 volt az állás. Mivel a vendégek nem tudtak egyenlíteni, és 10-6 lett, ezért időt kértek. Azonban számukra nem volt visszaút: Momir Ilic vezérletével a 18. percben már 14-7 volt az állás. A szünetig tovább nőtt a különbség.

A második félidőben sem volt kérdés, átlagban minden két hazai találatra egy válasz érkezett, szűk negyedórával a vége előtt 30-15-re lépett el Ljubomir Vranjes vezetőedző alakulata. A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, de így is gond nélkül tartotta otthon a két pontot.

Jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt vendége lesz a magyar bajnok.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló:

B csoport:
Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 34-22 (20-11)
Veszprém, játékvezetők: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok).

VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek 2, Gajic 6 (2), Ilics 8, Jamali, Lékai 2, Ligetvári 1, Manaszkov, Marguc, Nagy L. 5, Nenadics 2, Nilsson 2, Sulic, Terzic, Tönnesen 2, Ugalde 4
Edző: Ljubomir Vranjes.

BRESZT: Pesic, Matskevics (kapusok), Asztrasapkin 3, Djordjics 2, Horak 1, Jascsanka 1, Jurinok 2, Nikulenkau 2, Poteko, Prodanovics, Razgor 1, D. Rutenka 2, Selvasiuk 2 (1), Szilovics 2, Sztojkovics 3 (1), Vukic 1
Edző: Szergej Bebesko.

Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.