Győzelemmel zárta a BL-csoporkört a Fradi

A Ferencváros 28-25-re nyert a dán Odense HB otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap.

A mérkőzés olyan szempontból tét nélküli volt, hogy a csoportkör utolsó játéknapján már egyik csapat sem tudott változtatni a helyezésén, és az is eldőlt, hogy az FTC a montenegrói Buducnost Podgoricával, az Odense pedig a norvég Storhamarral találkozik a rájátszás első fordulójában, a negyeddöntőbe jutásért.

A vendégek keretéből Béatrice Edwige, Kovács Anett, Janurik Kinga, Dragana Cvijic és Szucsánszki Zita is hiányzott. A tétnélküliség az első félidőben a magyar csapat játékosaink látszott kevésbé, ugyanis motiváltan, kevés hibával kézilabdáztak, és egy 8-1-es sorozattal hatgólos előnyt alakítottak ki. A második felvonás elején a dánok felzárkóztak mínusz kettőre, mert úgy tűnt, a vendégek szerint már lefutott a mérkőzés. Másfél perccel a vége előtt már csak egy találat volt az FTC előnye, de az utolsó percben Kisfaludy Anett bebiztosította a győzelmet a magyaroknak. Az Odense 25 lövést rontott a meccsen.

Klujber Katrin hét góllal, Bíró Blanka 14 védéssel járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Dione Housheer hatszor talált be, Martina Thörn és Althea Reinhardt hat-hat védést mutatott be.

Az FTC hét győzelemmel, egy döntetlennel és hat vereséggel csoportja negyedik helyén végzett.

A rájátszás első fordulójának mérkőzéseit március 18-án és 19-én, illetve egy héttel később, a negyeddöntő meccseit április 29-én és 30-án, illetve egy héttel később rendezik. Továbbjutás esetén a Ferencvárosra a francia Metz HB vár a negyeddöntőben, ahol az ötszörös BL-győztes Győri Audi ETO KC a norvég Storhamar HE és az Odense párharcának továbbjutójával játszik.

Eredmény, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, A csoport:
Odense HB (dán) – FTC-Rail Cargo Hungaria 25-28 (9-15)

8. RK Lokomotiva Zagreb (horvát) 1

Pontegyenlőség esetén az egymás ellei eredmények rangsoroltak. A csoportok első két-két helyezettje a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek pedig a rájátszás első fordulójába jutottak.