Büntetőkkel nyert a Hydro Fehérvár

A Hydro Fehérvár AV19 szétlövés után 2-1-re legyőzte a vendég Vienna Capitals csapatát az osztrák jégkorongliga (ICEHL) szerdai játéknapján.

A két együttes eredetileg Bécsben találkozott volna, azonban a fővárosiak csarnokgondjai miatt felcserélték a pályaválasztói jogot, és a Volán majd november 15-én látogat a Capitalshoz.

Az első harmadban mezőnyfölényben játszottak az osztrákok, a 12. percben pedig megszerezték a vezetést. A szünet előtt emberelőnybe került a Fehérvár, de nem tudott élni a lehetőséggel. A folytatásan inkább a védekezéssel törődtek a felek, a hazaiak két, a vendégek egy létszámfölényes két percüket hagyták ki – számolt be az MTI.

A Volán nagyon keveset lőtt kapura, így magabiztosan őrizte minimális előnyét a bécsi alakulat. A záró felvonást igyekezett megnyomni az előző idényben döntős Fehérvár, a hangulat is feszültebb lett, és a próbálkozásokat siker koronázta: az 53. percben az ügyeletes gólfelelős Bartalis István egy kipattanót értékesített.

Jöhetett a hirtelen halál, majd a büntetőpárharc, és a 2000 hazai néző nagy örömére ebben a kedvencek voltak jobbak. A bónuszpontot érő rávezetést Hári János értékesítette.

A Bajnokok Ligájában is szerepelt Fehérvárnak ez volt a 13. bajnoki mérkőzése az idényben, és a hatodik győzelme.

Osztrák liga (ICEHL):
Hydro Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0), szétlövés után
a magyar csapat gólszerzője: Bartalis (53.)