Cristiano Ronaldo triplájával fordított a Juve, kiütéses Manchester City siker a BL-ben

Ismét fordulatokat hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágói, ezúttal Torinóban és Manchesterben.

Szenvedélyes mérkőzésre lehetett számítani, ugyanis a hazai pályán játszó Juventus kétgólos hátrányban várta a találkozót az Atlético ellen. Ennek fényében a Juve neki is esett a spanyoloknak. A negyedik percben gól is született, de de a játékvezető Cristiano Ronaldo szabálytalansága miatt nem adta meg a gólt. Továbbfolytatta a támadásokat a hazai csapat. A 27. percben beérett a fölény: CR fejesével megszerezte a vezetést a Juventus és egy gólra ledolgozta a hátrányát. A hátralévő percekben a vendégeknek is akadtak lehetőségek, de az eredmény nem változott. Az első játékrész végig  Ez volt Ronaldo 125. találata az európai kupaporondon, ezzel újabb rekordot állított fel.

A második játékrész elején növelte góljainak számát a Juventus, és ezúttal ledolgozta a kétgólos hátrányát az Atléticoval szemben. A 48.percben CR fejelt a vendégek kapujába, pedig a spanyolok kapusa, Jan Oblak nagy vetődéssel kiütötte a labdát, de a gólvonal-technológia jelzett a játékvezetőnek, aki így megadta a találatot. Ezután óriási izgalmakat hozott, hogy melyik együttes talál e vagy hosszabbításra kerülhet sor.

A 84. percben büntetőhöz jutott a Juventus, ugyanis a vendégek játékosa Angel Correa a tizenhatoson belül ellökte Federico Bernardeschit. A 11-est Cristiano Ronaldo magabiztosan értékesítette és ezzel kialakította a 3-0-as végeredményt. A portugál legenda nyolcadik alkalommal ért el mesterhármast a BL-ben, beállította Lionel Messi csúcsát.

A nap másik mérkőzésén a Manchester City egygólos előnnyel várta a visszavágót a Schalke ellen. Guardiola csapata kiütötte a német együttest, ugyanis az Agüero, Sané, Sterling trió vezérletével 7-0-ra kitömték a vendégcsapat kapuját. Az első félidő második felében hét perc alatt háromszor volt eredményes az angol bajnok, majd a szünet után további négy gólt szerzett (7-0) .

A legjobb nyolc mezőnyének már tagja a Manchester United, az Ajax, a Tottenham Hotspur és az FC Porto is.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Juventus – Atlético Madrid 3-0 (2-0)
gólszerző: Cristiano Ronaldo (27.48., 86. – a harmadikat tizenegyesből)
továbbjutott: a Juventus 3-2-es összesítéssel

Manchester City – Schalke 04 7-0 (3-0)
gólszerzők: Agüero (35. – tizenegyesből, 38.), Sané (43.), Sterling (56.), B. Silva (71.), Foden (78.), Gabriel Jesús (84.)
továbbjutott: a Manchester City 10-2-es összesítéssel