Fábián Bettina a 8., Olasz Anna a 16. lett 5 kilométeren

Fábián Bettina 8., Olasz Anna pedig a 16. helyen végzett a nyíltvízi úszók női 5 kilométeres versenyében a fukuokai világbajnokságon.

A Momocsi Beach Parkban kialakított pályán kedden 3 kört kellett teljesítenie a 63 fős mezőnynek. A raj után a két magyar közül Fábián kezdett erősebben, és tartotta a tempót az elejével. A verseny közben a viadal hivatalos élő eredménykövetője – a nyíltvízi futamokon ez a legfőbb támpont, hiszen az úszók messze vannak, ráadásul általában nagyobb bolyokban haladnak – teljesen „megbolondult”, így a két magyart például egyáltalán nem jelezte. Aztán 1200 méterrel a cél előtt kiderült, hogy Fábián a hetedik helyen úszik, mindössze hat másodperccel lemaradva az élen álló, 2016-ban olimpiai bajnok Sharon van Rouwendaaltól.

A hajrához érkezve ketté osztódott az élmezőny, az egyik része azonban egy jelentős kerülővel fordult csak rá a célegyenesre, ebben a csapatban úszott Fábián is, aki végül a nyolcadik helyen csapott célba – számolt be az MTI.

A számot a szombaton 10 kilométeren is győztes német Leonie Beck nyerte, míg a második helyen a Sharon van Rouwendaal végzett, a harmadik pedig a 2019-ben Kvangdzsuban és tavaly a Lupa-tavon is diadalmaskodó brazil Ana Marcela Cunha lett. A németek eddig mind a három nyíltvízi úszó számot megnyerték Fukuokában.

Nem is igazán tudtam, merre kell lenni, valaki a célegyenes felé ment, valaki pedig a másik bójához úszott. Összességében most nem lehetek elégedetlen, kemény volt az iram, volt egy kis verekedés, szerencsére viszont most sokkal jobban mentek a bójakerülések. Picit sajnálom, hogy a rossz tapasztalatokat tíz kilométeren kellett begyűjtenem

– mondta az MTI-nek Fábián, aki az olimpiai távon a kilencedik lett.

A korábbi junior világbajnok megjegyezte, biztató előjel a váltóverseny előtt, hogy itt már az elején jól tudott helyezkedni, és a sebessége is nagyon rendben van.

Olasz Anna elmondta, az elején próbálta megnyomni az úszást, de az egyik frissítésnél óriási volt a tömörülés, ekkor rengeteg energiát vesztett, így visszaesett. A 10 kilométeren 12. magyar versenyző megjegyezte, a végén, gondolva már a csütörtöki csapatversenyre is, nem akarta teljesen kihajtani magát és inkább csak egy részsikerre törekedett.

(Olasz Anna; fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A váltóversenyről szólva Olasz Anna megjegyezte, a németek egyelőre bombaerősnek tűnnek.

„Nem fogok hazudni. Amióta rendeznek csapatversenyeket, ez a legerősebb váltó, amit valaha össze lehetett állítani egy nemzeten belül. Viszont mi magunkra fogunk koncentrálni, ráadásul egyelőre a franciák és az olaszok nem annyira meggyőzőek. A magyar váltó már többször bebizonyította, hogy tud egymásért küzdeni és ott tud lenni a dobogón