Győzelemmel kezdte a világbajnokságot a magyar minifoci-válogatott

A magyar minifuball-válogatott 1-0-ra győzte le Portugáliát a csoportkör első fordulójában az egyesült arab emírségekbeli Ras al Khaimah-ban zajló világbajnokságon.

Nagy Lajos csapat szerdán érkezett meg a világbajnokság helyszínére, majd az első szünnapot követően – ekkor egy edzés szerepelt a programban – pénteken játszotta le az első mérkőzését a H-csoportban – számolt be az Országos Minifutball Szövetség.

A mérkőzés elején jól kezdett a Tajti – Kövesdi, Nádasi, Barabás, Ladányi, Dunai összeállítású magyar csapat, Kövesdi lövése után azonban védeni tudott a portugál kapus a 2. percben. A 4. percben Kövesdi egyvisszarántás után sárga lapot kapott, majd a rivális jó helyzetből végezhetett el szabadrúgást, de a labda lepattant a sorfalról. A folytatásban is jöttek a magyar lehetőségek, de Kiss bal oldali beadására nem érkezett senki középen, majd Csoszánszki tévesztette le a kaput távolról.

A tegnapi esőzés nem múlt el nyomtalanul a pályán, a játékosok nagyon sokat csúszkáltak. A 8. percben hatalmas óriási ziccer maradt ki, jól érkezett a labdára Kiss, de 4 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. Az első tíz perc nem hozott gólt, de egyértelmű volt a magyar fölény. A portugálok erejéből csak a védekezésre futotta, a kontráik nem sok veszélyt jelentettek, Tajtinak nem kellett védenie.

A 17. percben viszont már szépet védett a magyar kapus egy jobb oldali portugál szabadrúgás után. A 18. percben Kozó került nagy helyzetbe, de rosszul találta el a labdát, így könnyedén hárított a kapus. Nem sokkal később a maroknyi magyar szurkolótábor is nagy szurkolásba kezdett, Dunai pedig egy lövéssel hálálta meg, sajnos csak az oldalhálót találta el. A 22. percben szép szabadarúgás-kombinációt követően Ladányi lőtt, de a kapu előtt álló védő ki tudta fejelni a labdát. A 24. percben a portugál kontra végén nagy helyzetben a jobb oldali beadás szerencsére nem talált társat középen, pedig érkezőkből nem volt hiány, de az átadás nem volt pontos. A 25. percben két kétszer is próbálkozott, de Araujo Ricardo hatalmas bravúrokat mutatott be.

A második félidő elején Tajti merészkedett előre, de nem talált kaput, majd nem sokkal később már egy védést is be kellett mutatnia. A 30. percben Tajti a portugál fejes után kapott bele a labdába, így a középen érkező támadó nem érte el a labdát. A 32. percben hatalmas magyar lehetőség maradt ki, Barabás passzolt Kövesdihez, aki élesen kapu elé lőtte a labdát, de a bevetődő Dunai centikkel lemaradt.

A 34. percben Ladányi lövése után védett nagyot a kapus, majd a kapu előtt volt egy kis kavarodás, amely végén Ladányiról a kapufára pattant a labda. Araujót az eset után ápolni is kellett, de tudta folytatni a játékot. Nem sokkal később Csoszánszki lövése ment kapu fölé, de hatalmas volt a magyar nyomás. Ám így is Tajtinak kellett nagyot védenie a 37. percben lábbal. A 40. percben a portugál szabadrúgás után újabb Tajti-bravúr jött.

Az utolsó tíz perc is elképesztő izgalmakat hozott. A 41. percben Ladányi közeli lövése után védett a portugál kapus, majd a bedobás hozott veszélyt. Két perccel később Barabás lőtt, de ez is a kapu fölé szállt. A portugálok támadásaiban is végig ott volt a veszély, így meglepő volt, hogy öt perccel a vége előtt sem volt még gól.

A 46. percben viszont megvillant a csapatkapitány, Barabás Miklós, aki 10 méterről szépen kilőtte jobb alsót (1-0).

Két perccel később Tajti védett hatalmasat Tiago lövése után, így maradt az egygólos előny. Az utolsó percekben nyomtak a portugálok, de a magyar kontrákban is végig ott volt a veszély. Újabb gól már nem esett, így 1-0-s győzelemmel kezdte a vb-t Nagy Lajos csapata.