Győzött a Fradi és a Győr, bravúros debreceni pontszerzés

Sikeresen szerepeltek a magyar csapatok a női kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában.

A magyar csapatok közül elsőként az FTC lépett pályára a női kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában. Az érdi mérkőzésen a zöld-fehérek keretéből sérülés miatt Janurik Kinga és Szöllősi-Zácsik Szandra hiányzott. A találkozó előtt jótékonysági akció történt:  plüssállatok repültek az Érd Arénában – többek között a játékosok és a szurkolók is csatlakoztak a nemes kezdeményezés mellé -, a Szív Bajnokai Alapítványon keresztül rászoruló gyermekeknek szereznek sok örömet. .

(fotó: Sportmenü / Kárpáti Balázs)

Lendületesen kezdett a Ferencváros, az első öt perc követően 4-1-re volt az állás, ezután egy kis megtorpanás történt. A vendégek nyitott védekezésre váltottak és a 19. percben már csak egy gól volt a hátrányuk (7-6), az FTC megbízott vezetőedzője, Allan Heine Pedersen időt kért. Ezután ismét hatékonyabban játszott a Fradi, jól védekeztek és eredményes támadó játékot produkáltak, amely négygólos előnyre tettek szert a szünetben. (12-8).

(fotó: MTI / Bodnár Boglárka)

A fordulást követően nem változott a játék képe: tovább nőt a Fradi előnye a lengyelekkel szemben. Klujber Katrin öt rontott lövés után három gólt szerzett. Az 53. percben már tíz gól volt a zöld-fehérek előnye, amely végül 35-22-re legyőzte a lengyel MKS Zaglebie Lubin csapatát és megszerezték az idei szezonban a második BL-győzelmüket. Andrea Lekic kilenc, Emily Bölk nyolc, Klujber Katrin öt góllal, Bíró Blanka 13 védéssel járult hozzá a magabiztos sikerhez.

A két győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel álló Ferencváros jövő vasárnap a Lubin otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

A mérkőzés összefoglalója:

Bravúros debreceni pontszerzés

Nem várt bravúros debreceni pontszerzés született Bukarestben, miután a DVSC 29-29-es döntetlen játszott a hazai pályán játszó CSM Bucuresti ellen. A Loki meccskeretéből Hornyák Dóra és Juhász Kata, míg a románoktól pedig Grace Zaadi, Elizabeth Omoregie és Vilde Ingstad hiányzott.

Remekül kezdte az első félidőt a Debrecen, a 14. percben már két góllal is vezettek a románok ellen (7-5), ezután Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek időt kellett kérnie, mert a CSM 4-1-es sorozattal megfordította az eredményt (9-8).  Fordulatos pillanatokat láthatott a publikum, ugyanis a hajdúságiak ismét előnybe kerülte, de a csereként beállt norvég kapus, Marie Davidsen bravúrosan védett, erre alapozva 5-1-es sorozattal zárták az első félidőt a bukarestiek (17-14).

A második játékrész elején már öttel vezettek a hazaiak, ám ezután a Loki hatékonyabb és gyorsabb játékával egy 9-3-as szériával a 43. percben már ismét vezetett (23-24). A találkozó hajrájában ismét fokozódtak az izgalmak: két perccel a vége előtt döntetlen volt az állás. Catherine Gabriel kivédett egy átlövést, a kipattanót megszerezte csapata, majd Planéta Szimonetta szabaddobásból nem tudott betalálni. Az utolsó támadás a hazaiaké volt, de eladták a labdát, vagyis a végjátékban nem született több gól, így a Debrecen – amely az utolsó nyolc percben csak egy gólt kapott, a záró öt percben egyet sem – bravúros pontot szerzett Bukarestben. Vámos Petra hét, Töpfner Alexandra és Kácsor Gréta öt-öt gólt szerzett, Gabriel hét, Garijela Bartulovic négy védéssel zárt. A három győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Debrecen egy hét múlva a CSM Bucuresti-et fogadja a BL csoportkörében.

Továbbra is veretlen a Győr

Az ötszörös BL-győztes Győri Audi ETO KC a német Bietigheim otthonában lépett pályára. A zöld-fehérek keretéből Fodor Csenge és Silje Solberg, míg a hazaiknál nem játszott Szikora Melinda, aki súlyos térdsérülés után gyógyul. Némi meglepetésre a találkozó elejét a német bajnok kezdte jobban (4-1), ezután nyolc percig nem találtak be, ezáltal a győriek feljöttek és egyenlítettek is. A hazaiak beállósával, Kaba Gassama Cissokho nem bírt a győri védelem, ugyanis tíz perc alatt négy gólt szerzett, ezután nem volt eredményes a hazai csapat az első félidőben, amelyet az ETO egy 3-0-s sorozattal zárt (10-12).

A második játékrészt remekül kezdte az ETO, egy 5-1-es sorozat végén már 20-14-es előnyben volt a Rába-parti együttes. A folytatásban fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között. Az 53. percben már tízgólos előnyben volt az ETO, végül nyolccal nyertek a zöld-fehérek (26-34). A németeknél Faluvégi Dorottya mindkét lövését gólra váltotta. A győrieknél Estelle Nze Minko hét, Veronica Kristiansen hat, Rü Unhi ötször talált be, Sandra Toft tíz védéssel zárt.

A teljes BL-mezőny egyetlen veretlen és százszázalékos csapata, a hét győzelemmel álló Győr egy hét múlva a Bietigheimet fogadja a BL csoportkörében.