Három vereség után győzött a Telekom Veszprém a BL-ben

A Telekom Veszprém házigazdaként 31-26-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, szombaton.

A hazaiak keretéből Renato Sulic, William Accambray és Ancsin Gábor hiányzott. Michal Jurecki vezérletével a vendégek voltak előnyben a meccs elején (3-4), de Mikler Roland védéseit kihasználva gyorsan fordított a Veszprém (6-4). A 21. percben is két gól volt a hazaiak előnye, de a tavalyi BL-győztes három perc alatt fordított (11-12). A hajrában Alex Dujshebaev kétszer is betalált, de a Veszprém tartotta a lépést ellenfelével, így a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

A második felvonásban szinte végig a házigazdák vezettek, a 42. percben már néggyel (22-18). Lékai Máté és Andreas Nilsson remekül játszott, a Kielce pedig szinte csak Jurecki góljaira számíthatott ebben az időszakban.

A végjátékban is magabiztosabb és hatékonyabb volt a Veszprém, és megérdemelten nyert. A Kielce – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Jurecki volt kilenc találattal.

A férfi Bajnokok Ligája csoportmérkőzései a horvátországi Európa-bajnokság után, február közepén folytatódnak.

A magyar csapat az előző három mérkőzését elveszítette a BL-ben.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 10. forduló:
Telekom Veszprém – PGE Vive Kielce (lengyel) 31-26 (15-15)
Veszprém, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).

Veszprém: Miker, Alilovic (kapusok), Blagotinsek 2, Gajic 3, Győri, Jamali, Ilics 5, Lékai 5, Manaszkov 2, Marguc 3 (2), Nagy L. 2, Nilsson 8, Schuch, Terzics, Tönnesen, Ugalde 1. Edző: Ljubomir Vranjes.

Kielce: Szmal, Ivic (kapusok), Aguinagalde, Bielecki 5 (5), Bombac, Djukics 1, A. Dujshebeav 3, Jachlewski 1, Janc 1, M. Jurecki 9, Jurkiewicz, Kus, K. Lijewski, Mamic 1, Strlek 1, Zorman 4. Edző: Talant Dujshebaev.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.

Flensburg Handewitt (német)-THW Kiel (német) 30-33 (15-16)
Meskov Breszt (fehérorosz)- Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 29-24 (15-14)
PSG Handball (francia)-Aalborg (dán) 31-28 (16-14)