Kikapott a férfi asztalitenisz-válogatott

A magyar férfi asztalitenisz-válogatott nagy csatában ugyan, de a papírformának megfelelően kikapott kedden a portugálok vendégeként a jövő évi csapat Európa-bajnokság selejtezőjének nyitófordulójában.

Az első párban a világranglistán 227. Szudi Ádám megszorongatta ugyan Joao Monteirót (55.), de utóbbi játékos négy szettben nyert, s ezzel előnyhöz juttatta a hazaiakat. A folytatásban Majoros Bence (188.) közel volt a bravúrhoz Joao Geraldo (75.) ellen, a döntő szett azonban már a rivális fölényét hozta, így két meccs után 2-0 volt az állás „oda”.

A harmadik párban Lakatos Tamás (98.) esélyesként léphetett asztalhoz Diogo Carvalho (245.) ellen, s ha nehezen is, de hozta a kötelezőt, így jöhetett a negyedik mérkőzés.

Ezen Monteiro és Majoros csapott össze egymással, s bár a magyar játékos a szetteket tekintve már 2-1-re, a negyedik játszmában pedig 9-8-ra vezetett, ezúttal sem jött össze neki a bravúr, mert a portugál fordítani tudott, s ezzel egyben az egész párharcot eldöntötte a házigazdák javára.

A portugálok tavaly döntősök voltak a csapat Eb-n, 2014-ben pedig megnyerték a tornát.

Eredmények:

férfiak, A osztály, 1. csoport:

Portugália-Magyarország 3-1
Joao Monteiro-Szudi Ádám 3-1 (8, 8, -10, 12)
Joao Geraldo-Majoros Bence 3-2 (9, -9, 10, -4, 5)
Diogo Carvalho-Lakatos Tamás 2-3 (-9, 8, 3, -7, -7)
Monteiro-Majoros 3-2 (-8, -9, 5, 10, 6)

A csoport harmadik tagja Ausztria, a magyarok ellenük játsszák majd következő meccsüket, május 22-én, hazai környezetben.

korábban:

nők, A osztály, 4. csoport:

Magyarország-Spanyolország 1-3
Pergel Szandra-Zhang Xuan 0-3 (-7, -9, -12)
Póta Georgina-Galia Dvorak 2-3 (8, 8, -9, -13, -11)
Madarász Dóra-Sara Ramírez 3-2 (-6, -2, 3, 8, 2)
Pergel-Dvorak 2-3 (-7, 7, 4, -5, -10)

A csoport harmadik tagja Csehország, a magyarok ellenük, idegenben játsszák majd a következő mérkőzésüket márciusban.

A magyar női és férfi csapat is a legmagasabb, A osztályban szerepel a selejtezőben. Ebből az osztályból nemenként a hat csoport első és második helyezettjei egyből kijutnak a 24 csapatos nantes-i Eb-re – a házigazda franciák, valamint a 2017-es csapat Eb győztesei, a férfiaknál a németek, a nőknél a románok automatikusan ott lesznek a kontinensviadalon -, a harmadik helyezettek pedig rájátszásban küzdhetnek meg a fennmaradó tíz helyért, mégpedig a B osztály csoportjainak első és második helyezettjeivel.

A nantes-i csapat Eb-t 2019 szeptemberében rendezik.