Máthé Gábor történelmi sikere Melbourne-ben

Máthé Gábor megnyerte a hallássérültek küzdelmeit a Melbourne-ben zajló, ausztrál nyílt teniszbajnokságot, az Australian Open-t!

A Magyar Tenisz Szövetség közösségi oldalán arról számolt be, hogy Máthé Gábor előbb megnyerte a csoportját, miután megverte az indiai Sekhart 6:4, 6:2-re, majd a döntőben a szlovén Marino Keglt szintén 6:4, 6:2:re legyőzte, ìgy történelmet írt! Ő lett az első győztese a Grand Slam versenyek hallássérült betétversenyének.

Máthé – aki a párosban Grand Slam-bajnok Temesvári Andrea tanítványa – tavaly ezüstérmes volt a brazíliai siketlimpián, a siketek világranglistáján pedig a második helyen áll – írta az MTI.

Az Australian Openen idén először, bemutató jelleggel rendeztek a siketek számára egy háromnapos minitornát, a férfi és női mezőnybe is nyolc-nyolc játékos kapott meghívást.

fotó: facebook.com/huntennis