Mazács egyéniben és csoportban is győzött az Aerobic Magyar Kupában

Szombaton rendezték meg a hazai aerobik egyik legnívósabb rendezvényét, az Aerobik Magyar Kupa döntőjét. A felnőtteknél két klub, a pécsi PSN Zrt. valamint az Óbudai WDSE sportolói végeztek az élen.

A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a szarvasi Városi Sportcsarnok adott otthont a 2018. évi Aerobik Magyar Kupa döntőnek. Az egész napos megmérettetésen 23 egyesület mintegy 700 versenyzője vett részt. A finálét minden kategóriában megrendezték, a tömegsporttolóktól kezdve egészen a válogatott kategóriáig. A felnőtteknél a női egyéniben a pécsi PSN Zrt. versenyzője Mazács Fanni 20.900 ponttal győzött, mögötte a debreceni Szőllősi Panna (20.350) és az óbudai Hajdú Kata (20.000) végzett.

A férfiaknál a szintén óbudai Lőcsei Zoltán nyert 19.900 ponttal, második a D’Aerobic TSE színeiben induló Ott Viktor Rómeó lett (19.150).

A csoportok versenyében az Óbudai WDSE, PSN Zrt, Flex HD SE versenyzőiből összeállított vegyes együttes nyert, 17.900 ponttal. Második lett az Óbudai WDSE (16.400), harmadik pedig a Tótágas SE (15.900).

Sipos Mónika, nemzetközi bíró: Színvonalas volt a verseny, a válogatottak – Bali Dánielt leszámítva, aki Portugáliában tartózkodik – mind jelen voltak. A döntőre mindenki összekapta magát. Az hogy a legjobb hat versenyző volt itt, az tényleg sokat jelentett.