Megvan az első újpesti siker a szezonban

Szétlövés után az Újpest 4-3-ra legyőzte a vendég Gyergyói HK-t a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján.

Noha az Újpest az első harmad után már két góllal vezetett, a Gyergyó a harmadik harmad elején fordított. A hazaiak három másodperccel a vége előtt Riley Stadel révén egyenlítettek, és hosszabbításra mentették az összecsapást – írta az MTI. A ráadásban emberelőnybe került az erdélyi együttes, de ez kimaradt. A rávezetésekből az Újpest jött ki jobban, és így két ponttal gazdagodott, első győzelmét aratva a szezonba.

A találkozót követően, így értékeltek a szakvezetők – közölte az Újpest.

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője: Nagyon hasonló mérkőzés volt ez, mint a szombati, azzal a különbséggel, hogy most az elején két találattal is vezettünk. 2:0 után nem korcsolyáztunk eleget, gyermeteg hibákból kaptunk gólokat, aztán a hátrányban alapjaiból építettük újjá a játékunkat. Van ebben a mai Újpestben valami pozitív, valami szavakkal nehezen kifejezhető erő, nem minden csapat képes arra, hogy a rendes játékidő vége előtt három másodperccel egyenlítsen.
Malcom Cameron, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője: Ez az egy pont is nagyon sokat ér a csapatomnak, rengeteget harcoltunk érte, sok helyzetet dolgoztunk ki, 58 percig jól mentek a lábak, de a végén nem volt szerencsénk. A hosszabbításban emberelőnybe kerültünk, de sajnos a fiúk nem tudták eldönteni a meccset, a büntetőkben pedig alul maradtunk.