Minimális hátrányban a zöld-fehérek az első mérkőzés után

A friss kupagyőztes Ferencváros saját közönsége előtt 30-28-ra kapott ki a Brest Bretagne együttesétől a női kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásában, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

A Bajnokok Ligája egyik legjobb formájában lévő csapata érkezett Érdre: a francia bajnokságot százszázalékos mérleggel vezető Brest 21 tétmérkőzés óta veretlen, legutóbbi vereségét éppen Magyarországon, a Debrecen vendégeként szenvedte el még október végén. Az eddigi négy egymás elleni találkozó mérlege is óvatosságra inthette az – NB I-et ugyancsak hibátlan teljesítménnyel vezető – FTC-t, ezekből ugyanis három francia sikerrel zárult, és csupán egyszer nyert a magyar klub.

A szombati mérkőzésen Allan Heine vezetőedző Tomori Zsuzsanna és Kukely Anna játékára nem számíthatott. A bemutatásnál a hazai szurkolók olyan tapssal fogadták Maszlovát, mintha máris a Fradi sikeréért küzdene.

A rá jellemző jó védekezéssel kezdte a találkozót a Brest, miképp a Ferencváros is igyekezett, Janurik Kinga többször is szépen védett, ám a vendégek Maszlova tarthatatlan játékkedvének köszönhetően tudták tartani 1-2 gólos előnyüket. A hazaiak támadásai sokszor jutottak el a passzívig, nehézséget okozott a góllövés, ennek ellenére a nagy küzdelem kifizetődő volt, mert a Fradi 15-14-es előnnyel fordult a második félidőre.

Sajnos a szünet utáni percek a francia gárdáé voltak, amely 4-0-s sorozattal indított és visszavette a vezetést. A kézsérülése után a Magyar Kupa múlt hétvégi négyes döntőjében visszatért Andrea Lekic vezérletével tartotta a lépést a Ferencváros.

Ennek köszönhetően szoros eredménnyel érkeztek a felek a záró öt perchez, melynek kezdetén egyenlített a fővárosi alakulat (27-27). Az utolsó percekben labdaszerzéseire alapozva két gyors gólt is szerzett a vendég gárda, amely az utolsó percre fordulva még eggyel vezetett, és támadhatott a kétgólos sikerért, de elhibázta befejezését. A zöld-fehérek a hátralevő 22 másodpercben az egyenlítésért támadhattak, de egy újabb bresti labdaszerzés és az ezt követő üres kapus találat azt eredményezte, hogy idegenben kétgólos hátrányt kellene majd lefaragnia az FTC-nek.

A meccs legeredményesebb játékosa Maszlova volt a maga kilenc találatával oroszlánrészt vállalva a franciák sikeréből. A Fradi részéről hasonlóan sikeres volt Lekic, és a második félidei remek teljesítményével még Angela Malestein érte el az ötgólos küszöböt. A sajtótájékoztatón a holland szélső külön kiemelte Maslova eredményes játékát viccesen hozzátéve, hogy reméli jövőre már a Fradi színeiben is hasonló góllövési kedvel rukkol elő.

A visszavágóra jövő vasárnap kerül sor Brestben, a párharc továbbjutója a nyolc között a dán Esbjerggel fog találkozni.

Női kéziladda BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Brest Bretagne Handball 28-30 (15-14)
Helyszín: Érd Aréna
Játékvezetők: Marko Sekulics és Jovandics Vladimir (szerbek)
Gólszerzők: Lekics 9 (2), Malestein 5, Klujber 3, Simon 3, Cvijics 2, Márton 2, Kovács 1, ill. Maszlova 9, Carlson 5, Dembele 4, Cabral Barbosa 3, Kouyaté 3, Foppa 2, Toublanc 2, Lassource 2.

fotó: Ricsováry-Takács László / Kisricso photo