Ötméteresekkel győzött és továbbjutott a Märcz-csapat

A magyar férfi vízilabda-válogatott kedden ötméteresekkel nyert Németország vendégeként Drezdában a világliga selejtezőjének negyedik fordulójában, ezzel már biztos résztvevője a sorozat kontinentális fináléjának, azaz az Európa Kupa nyolcas döntőjének.

A két csapat a nyitófordulóban Szolnokon találkozott egymással, a Tisza-parti városban a magyar válogatott a visszatérő Varga Dénes és Hárai Balázs vezérletével rendkívül magabiztosan, 17-9-re nyert.

A drezdai meccs rendkívül hullámzóan alakult: volt olyan pont, amikor Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese három góllal is vezetett, mégis a végén egyenlítenie kellett az ötméteresekhez.

„Miként vártuk, kiélezett, nagy csata zajlott a vízben – értékelt a lefújás után a magyar szövetség honlapján Märcz Tamás szövetségi kapitány. – Ellenfelünk azért küzdött, hogy esetleg maradjon még esélye a továbbjutásra. Nyolc-tíz komoly játékosuk van, akik egész jó szinten vízilabdáznak, ezt most is igazolták. Hektikus, érdekes meccs volt, rengeteg tanulsággal. Az első negyedben öt-hat percig mi támadtunk, de volt nyolc-tíz védése a kapusuknak. A második és harmadik negyedben 9-9-es megoszlásban volt 18 gól, ami extrém sok. Kaptunk három-négy olyat, ami behullott, becsúszott, amelyeket három meccsen, ha egyet kap az ember. Most nem volt szerencsénk. A negyedik menetben jobban védekeztek a csapatok, de a támadásokon látni lehetett, hogy fáradnak is jelentősen, plusz cserélni sem lehetett a fel-le úszkálás során. Voltunk fent, lent, 9-6-nál úgy éreztem, eldönthetjük a csatát, de nem tettük. Annak örülök, hogy az ötméteres párbaj során – amit amúgy nem baj, hogy élesben gyakorolhattunk, ki tudja, mikor, melyik világversenyen dől majd el így a csata – végig ott voltunk fejben, és nem hibáztunk.” A kapitány az értékelés mellett megjegyezte: „Üde színfoltja volt a találkozónak a németek szervezése. Telt ház volt, nagyszerű hangulat, és a német uszodákban már korábban is tapasztalt kiszolgálás. A meccs közben a medencetérben is asztalok mellett ültek a kiemelt vendégek, színvonalas kiszolgálásban volt részük, egyáltalán nem zavarta mindez a mérkőzést. Nem tudom, hogy ez-e a követendő út, mindenesetre az biztos, hogy a közönség, a vendégek láthatóan jól érezték magukat, így úgy indulhattak haza, hogy remekül szórakoztak egy vízilabda-mecccsen.”

Világliga/Európa Kupa, selejtező, 4. forduló:
Németország-Magyarország 12-12 (1-2, 5-5, 4-4, 2-1) – ötméteresekkel: 4-5
a magyar csapat gólszerzői: Hárai, Vámos 3-3, Sedlmayer 2, Jansik D., Manhercz, Jansik Sz., Bátori 1-1,