Páratlan magyar siker Szerbiában a Strongman Bajnokok Ligájában

Juhász Péter mindössze harmadszor vehetett részt az elitsorozatban – ezüsttel tért haza.

Fantasztikus eredményt ért el a többszörös magyar bajnok erősember, Juhász Péter Szerbiában. A 28 esztendős versenyző élete harmadik Strongman Bajnokok Ligája-versenyén a dobogó második fokára állhatott fel.

Életem legkiegyensúlyozottabb versenyzése volt, ennek köszönhetem a második helyet

– értékelte a Prémium Médiának a kétnapos viadalt Juhász Péter.

Éreztem, hogy jó formában vagyok, a kiutazás előtt reménykedtem abban, hogy végig harcban lehetek az élmezőnnyel és a tabella első felében sikerül majd végeznem, de ez a második hely túlszárnyalja minden korábbi elképzelésemet. Ez eddigi pályafutásom legfontosabb érme.

Az idehaza a Közép-Európai Erősember-szervezet (CESA) színeiben versenyző, háromszoros magyar bajnok strongman az első számban, a vegyes pakolásban rögvest első hellyel nyitott, századra azonos időt elérve az amerikaiak üdvöskéjével, Tyler Cottonnal. Az első napot végül a második helyen zárta, miután a negyedik legtöbb ismétlésig jutott 150 kilóval vikingnyomásban és a hatodik legjobb időt érte el Herkules-tartásban.

Juhász felidézte, a szombati versenynap már kevésbé indult jól a számára. Mint mondta többször is visszanézte a felvételeket, de még mindig nem érti, miért ért el viszonylag gyenge (csupán 9.) időt kamionhúzásban, amivel ideiglenesen lecsúszott az összetett dobogójáról. Conan-körön és lengősúlycipelésben (több mint négyszáz kilóval!) viszont ismét parádézott, mindkettőben második helyet szerzett, ezzel pedig összetettben is visszakapaszkodott az ezüstérmes pozícióba.

Nagyon sok néző volt, köztük meglepő, mennyi délvidéki magyarral. Úgy vettem észre, a közönség kifejezetten kedvelte a versenyzési stílusomat, igyekeztem is mindent kiadni magamból, hogy megháláljam a támogatásukat

– tette hozzá.

Az aranyérem a finn Sami Ahola nyakába került, aki 58 ponttal zárt Szerbiában. Juhász 53,5, a harmadik helyezett, holland Kelvin de Ruiter 51 pontig jutott, a többi között olyan riválisokat megelőzve, mint a már emlegetett Tyler Cotton, vagy a végül ötödik helyet szerző, kétszeres lett világbajnok, Dainis Zageris.

Mivel a Bajnokok Ligája nálunk meghívásos verseny, duplán fontos a jó teljesítmény. Ez az ezüst nemcsak a most elért eredmény miatt értékes, hanem azért is, mert segíthet minél biztosabbá tenni a helyemet a mezőnyben. Lengyelország, Bosznia-Hercegovina és Spanyolország jött szóba, remélem, hogy minden jól alakul, és akár mindhárom fordulóra elutazhatok majd”

– tekintett előre. Annyi biztos, a civilben tűzoltóként dolgozó sportoló a következő hetekben sem fog unatkozni, hiszen a nemeztközi megmérettetésekkel párhuzamosan idehaza a CESA Prémium Ligában versenyez, illetve a szervezet által idén életre hívott Talent-sorozatban feltörekvő tehetségeket is mentorál.

Juhász 2021-ben kétszer volt a BL-mezőny tagja, a romániai állomáson 12., a finnországi fordulóban bravúros 4. helyet szerzett.

fotó: Prémium Média & Sport Management Zrt.