Remek magyar teljesítmény az erősemberek törökországi BL-döntőjében

Hatodik helyen zárt a Bajnokok Ligája-sorozat 2022-es kiírásában Juhász Péter. A mádi erősember végig kiegyensúlyozott versenyzéssel három helyet tudott javítani az alanyai nagydöntőben, ezzel pedig hosszú ideje nem látott magyar sikert ért el a sportágban.

Az összetett kilencedik helyéről várhatta az erősemberek Bajnokok Ligája-döntőjét Juhász Péter, aki a jutalomjáték élményéért, különösebb nyomás nélkül utazott el a törökországi fináléra, amelyen karrierje során először vehetett részt. Mindez a lehető legjobbat hozta ki belőle: rögvest az első számban, az úgynevezett block pressben a harmadik helyet szerzett és a folytatásban is ott loholt a favoritok nyomában.

A sziklapakolásban – négy darab, 150, 170, 190, végezetül pedig egy 210 kilogrammos tömböt kellett kiemelni – is remekelt, csupán azért csúszott le a dobogóról, mert két riválisa is a korábbi világcsúcsot megdöntve teljesítette a kihívást. Ezzel összetettben feljött az ötödik helyre, így igencsak előkelő helyzetből várhatta a vasárnapot.

A második napra maradt a kamionhúzás, a Conan-kör, az autóemelés és a zsákcipelés. Azaz két olyan versenyszám is, amely a többszörös magyar bajnok mumusának számít jó ideje…

Először életemben úgy kellett húzni, nem lehetett a kamionhúzó cipőmet használni, annyira csúszós volt a talaj. Nagyon sajnálom, mert a nyolcadik helyen zártam a számban, és ez már a sokadik alaklom, hogy ez sikerül gyengébben, mégse tudom, hol a hiba. Erre még ki kell találnom valamit

– idézte fel a hazafelé vezető úton Juhász a Prémium Médiának.

A kamionhúzást végül a 8. helyen zárta, amivel összetettben rontott egy pozíciót. Emiatt a Conan-körön is viszonylag hamar került sorra, ám egy hatodik helyet így is megcsípett. Jött az autófelhúzás, amelyben néhány hónappal ezelőtt még a BL-mezőny leggyengébbjének számított…

Szereztem egy állványt, így külön is tudtam készülni erre a számra. Az viszont még a jövő zenéje, hogy ennek hatása az eredményeimen igazán meglátszódjon majd. Úgy voltam vele, tudjak néhány pontot hozni: főleg azután, hogy Boszniában csont utolsó voltam ebben a versenyszámban. Ehhez képest már most jelentős a javulás, még akkor is, ha messze van az igazán jótól.

Az utolsó körhöz érve még az ötödik hely is elérhető távolságban volt a Prémium Liga háromszoros aranyérmesének, így motivációban nem akadt hiány.

Még előttem volt a lehetőség, hogy feljebb menjek az ötödik helyre. 120, 130 és 150 kilós zsákokkal dolgoztunk, és nem is annyira a súllyal, mint inkább a méretével volt gond. Az első, kisebbet, elég gyorsan feltudtam tenni, a másik kettőt viszont technikailag nem jól oldottam meg, ezzel a számban ötödik, összetettben pedig a hatodik helyen végeztem.

Mindez önmagában is szépen fest, hát még akkor, ha hozzátesszük: ha nincsenek az alapszakaszból hozott pontok, az alanyai mezőnyben konkrétan a negyedik helyet szerezte volna meg.

Ez mindenképp pozitív a jövőre nézve: konstans teljesítményt tudtam hozni, az idény második felében rendre az első hatban végeztem, ez az, ami a következő szezonban is nagyon fontos lenne. Ha ott vagyok az első hatban, vagy ötben, azzal az állandó meghívást is kiérdemelhetem

– tekintett előre Juhász.

A cél az, hogy jövőre, ha nem is az összes, de a lehető legtöbb állomáson részt tudjak venni. Úgy is készülök, a Bajnokok Ligája adja majd a versenyszezonban a fő versenyeimet

– mondta optimistán.

A Bajnokok Ligája 2022-es kiírásának győztese a lett Aivars Smaukstelis lett, megelőzve az észt Ervin Tootsot és a brit Francis Kane-t.