Szintet lép a MOL-MVLSZ együttműködés, megvannak a vb-csapatok

Igazán impozáns helyszínen, a MOL Campuson jelentette be Varga Zsolt és Bíró Attila, hogy kik alkotják a férfi, illetve a női vízilabda-válogatott keretét a július 14-én kezdődő fukuokai világbajnokságon.

Mindez egyszersmind azt is demonstrálta, hogy új, magasabb szintre lép a Magyar Vízilabda Szövetség és a MOL együttműködése, melynek keretében a magyar olajtársaság a válogatottak támogatása mellett a 2023-24-es női bajnokság névadó szponzoraként szerepel majd – hangzott el a pénteki sajtótájékoztatón.

 

(Pantl Péter; fotó: MOL-Csoport)

A régió egyik legnagyobb vállalataként fontos számunkra, hogy olyan sportágakat, illetve csapatokat támogassunk, akikkel értékközösséget tudunk vállalni. Számunkra a vízilabdasport mindig is különleges volt, hiszen a válogatott számtalanszor örvendeztette már meg az egész országot a sikereivel. Július végén ismét egy nagy megmérettetés következik, a fukuokai vizes vb, ahol egy országként drukkolhatunk a válogatottjainknak. Bízunk abban, hogy ezzel a szerepléssel is újabb és újabb generációkat győznek meg arról, mekkora örömet jelent a sport szeretete, a csapatszellem és az elért sikerek felett érzett közös büszkeség

– nyilatkozta a sajtótájékoztatón Pantl Péter, a MOL-csoport kommunikációs igazgatója.

(Fetter Balázs, a MOL szponzoráció vezetője; fotó: MOL-Csoport)

A MOL nem csak pénzügyi támogatója kíván lenni a Magyar Vízilabda Szövetségnek, hanem szeretnénk hosszútávon egyre több szálon kapcsolódni a szövetséghez. Első lépésként a FonteNatura lesz az MVLSZ ásványvízpartnere idén nyártól, továbbá a terveik szerint a jövőben egy üzemanyagtámogatási együttműködéssel szeretnénk segíteni a felkészülést a csapatok számára. Ezután is számítunk a válogatott játékosokra a sportrendezvényeink népszerűsítése kapcsán, amire kiváló példa az I. Mol Campus Toronyfutás, ahol számos férfi és női vízilabda-válogatott is megmérettette magát

– tette hozzá Fetter Balázs, a MOL szponzoráció vezetője.

(Madaras Norbert, az MVLSZ elnöke; fotó: MOL-Csoport)

„Egyértelműen látjuk, hogy a MOL Csapathoz tartozni egyszerre megtiszteltetés és elismerés, hiszen ebbe a körbe csak magas szintű teljesítménnyel lehet bekerülni”

– szögezte le Madaras Norbert, az MVLSZ elnöke.

A magyar vízilabdázásban az elmúlt százhúsz évben egyetlen mérce létezett: a legjobbnak lenni mindig, mindenhol. Természetesen idővel megtanultuk becsülni a dobogós helyezéseket is, de egy magyar pólósnak egyszerűen a vérében van, hogy csakis a nyakában lógó aranyéremre tud igazi elégedettséggel pillantani. Ez egy kikapcsolhatatlan hajtóerő – ugyanakkor az is tudható, hogy e hajtóerő kifogástalan és hatékony működéséhez ma már igen szilárd háttér szükséges. Épp emiatt bír óriási jelentőséggel, hogy a MOL-t, mint a régió egyik piacvezető vállalatát támogatóként tudhatjuk magunk mögött.”

(Madaras Norbert, az MVLSZ elnöke és Pantl Péter, a MOL-csoport kommunikációs igazgatója; fotó: MOL-CSoport)

Madaras Norbert egyébként az egyetlen kétszeres világbajnok magyar vízilabdázó, miután egyedüliként részese volt mind a 2003-as, mind a 2013-as diadalnak – azaz idén lesz tizedik éve, hogy utoljára vb-aranyérmet szerzett a magyar férfiválogatott. Korábban még 1973-ban sikerült – eddig ezt a három vb-t rendezték 3-assal végződő naptári évben, most jöhet a negyedik… És akiknek negyedszerre is sikerülhet akár:

(a magyar férfi vízilabda-válogatott; fotó: Sportmenü / Kárpáti Balázs)

A magyar férfi vízilabda-válogatott vb-kerete:
Kapusok: Lévai Márton, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel, Manhercz Krisztián, Pohl Zoltán, Vámos Márton, Nagy Ádám, Zalánki Gergő, Fekete Gergő, Német Toni, Varga Dénes, Jansik Szilárd, Vigvári Vendel, Molnár Erik, Vigvári Vince

(Varga Zsolt, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya; fotó: MOL-Csoport)

Varga Zsolt szövetségi kapitány őket jelölte a világbajnokságra utazó keretbe.

Úgy gondolom, jelen pillanatban ez a legerősebb magyar válogatott. Hogy esélyes-e a győzelemre? Azon dolgozunk, hogy azok legyünk, de a Világkupán is látszott, több együttes is pályázhat a világbajnoki címre, és például a spanyol és az olasz együttes összeszokottságban a többiek előtt jár. Tudjuk, min kell dolgoznunk még a vb-rajtig ahhoz, hogy bárki ellen azonos esélyekkel vegyük fel a küzdelmet, kiváló játékosaink vannak, de mindenkinek tudása legjavát kell nyújtania ahhoz, hogy eljussunk a döntőig, ami olimpiai kvótát jelentene.

A férfi válogatott csapatkapitánya, Jansik Szilárd kiemelte: előzetesen nem szeretnének magukra nagy terhet tenni, tavaly, a hazai rendezésű vb-n ugyanis ez „rosszul sült el”, a spliti Európa-bajnokságra azonban már összeállt a csapat.

(Jansik Szilárd, a férfi válogatott csapatkapitánya; fotó: MOL-Csoport)

Ott mindent megtettünk egymásért, és ezt szeretném most is viszontlátni

– nyilatkozta az FTC és a nemzet csapat játékosa.

A nők 1994 és 2005-ben diadalmaskodtak, egy éve pedig óriási menetelést bemutatva ezüstérmesként zárták a hazai rendezésű világbajnokságot. Hasonló eredmény nekik is garantált párizsi szereplést érne jövőre – és akik kiharcolhatják:

(a magyar női vízilabda-válogatott; fotó: Sportmenü / Kárpáti Balázs)

A magyar női vízilabda-válogatott vb-kerete:
Kapusok: Magyari Alda, Neszmély Boglárka
Mezőnyjátékosok: Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Gurisatti Gréta, Geraldine Mahieu, Parkes Rebecca, Máté Zsuzsanna, Keszthelyi Rita, Leimeter Dóra, Rybanska Natasa, Faragó Kamilla, Garda Krisztina, Dömsödi Dalma, Hajdú Kata

(Bíró Attila, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya; fotó: MOL-Csoport)

S hogy Bíró Attila aláírná-e az újabb ezüstérmet?

Látatlanban talán igen, de egy éve is volt azért bennünk hiányérzet, hiszen korábban senki sem tudta annyira megszorítani a háromszoros olimpiai bajnok amerikai csapatot, mint mi a döntőben. Viszont nekünk először is a kanadaiak elleni első mérkőzésre kell koncentrálnunk, majd ha azt sikerrel vettük, akkor készülni a legnagyobb kihívásra, a spanyolok vagy a hollandok elleni negyeddöntőre. Egyelőre nincs ennél fontosabb, én pedig remélem, hogy ezeken a mérkőzéseken az általam legjobbnak vélt csapatot írhatom be, amelynek minden tagja egészséges.

A női válogatott csapatkapitánya, Keszthelyi-Nagy Rita kiemelte, akárcsak a tavalyi világbajnokságon, ezúttal is lépésről lépésre szeretnének haladni, ez akkor döntőt ért a Margitszigeten.

(Keszthelyi-Nagy Rita, a női válogatott csapatkapitánya; fotó: MOL-Csoport)

Szeretnénk jól játszani és a magunk elé felállított kihívásoknak megfelelni

– tette hozzá a világklasszis.

Vízilabdában a legfontosabb változás, hogy első alkalommal „gazdálkodhatnak” 15 játékossal a szövetségi kapitányok, akiknek minden mérkőzés után lehetőségük van a módosításra a 13 fős meccskeretben.

A magyar vízilabdacsapatok programja (zárójelben a magyar idő):

 

nők:

július 16. vasárnap: Magyarország-Kanada 19.00 (12.00)

július 18., kedd: Magyarország-Japán 16.00 (9.00)

július 20., csütörtök: Magyarország – Új-Zéland 13.30 (6.30)

 

férfiak:

július 17., hétfő: Magyarország-Japán 17.30 (10.30)

július 19., szerda: Magyarország-Horvátország 13.30 (6.30)

július 21., péntek: Magyarország-Brazília 10.30 (3.30)

 

fotó: MOL-Csoport