Tíz meccslabdát hárítottak

Lakatos Tamás és Szántosi Dávid többször is a sírból visszahozott mérkőzésen jutott elődöntőbe férfi párosban az Olomoucban zajló WTT-tornán.

Az összeszokottnak korántsem nevezhető magyar páros egyre simább mérkőzéseken jutott be a negyeddöntőbe a csehországi versenyen. A selejtezőben előbb 3:2-re, majd 3:1-re nyertek Lakatosék, majd a nyolcaddöntőben 3:0-ra.

A negyeddöntőben ismét 0:2-ről kellett fordítaniuk – ahogy a kvalifikáció első fordulójában tették az angol Drinkhall, Walker páros ellen –, és ismét helyén volt a szívük. Ráadásul most többször is reménytelennek tűnő helyzetből kapaszkodtak vissza – számolt be a magyar szövetség.

A moldovai Andrei Putuntica és Vladislav Ursu volt az ellenfelük, akik a nyolcaddöntőben a második kiemelt Dyjas, Nuytinck lengyel, belga kettőst búcsúztatták, ezúttal pedig 2:0-s szettelőnybe kerültek, majd 2:1-nél 10:5-re vezettek. A magyar egység innen fordított 13:11-re, a döntő játszmában pedig 10:6-ról egyenlített, majd 11:10-es moldovai előnynél a tizedik mérkőzéslabdát is hárította, hogy aztán újra 13:11-re diadalmaskodjon.

A mieink ezzel egyetlen európai duóként jutottak be a legjobb négy közé, ahol a tajvani Kao Cseng-csuj, Peng Vang-vej páros vár rájuk szombaton ebédidőben. A felső ágon két kínai egység küzd meg a döntőbe jutásért.

WTT FEEDER OLOMOUC 2023
FÉRFI PÁROS,Negyeddöntő
Lakatos Tamás, Szántosi Dávid–Putuntica, Ursu (moldovai) 3:2 (–7, –8, 7, 11, 11)

fotó: MOATSZ