Eb-döntőbe jutott a női junior kézilabda-válogatott!

A magyar válogatott döntőbe jutott a junior női kézilabda Európa-bajnokságon, miután pénteken az elődöntőben 34-26-ra legyőzte a házigazda Romániát.

A magyar szövetség beszámolója szerint az első félidőben többnyire a magyar válogatott vezetett 2-3 góllal, szünet után azonban egyenlítettek a házigazdák. A mieinknél Simon Petra, Csíkos Luca és Farkas Júlia nyújtotta a leggólerősebb játékot. Újra lábra kapott a magyar válogatott, 25-21-nél a románok kértek időt a 42. percben. Innen már nem tudtak visszajönni, a magyar csapat a hajrát sokkal jobban bírta, és végül 8 góllal győzött.

A döntőben a mieink ellenfele vasárnap, magyar idő szerint 18:45-től Dánia lesz.

A magyar női junior válogatott 2002, 2009, 2013, 2019 és 2021 után jutott ismét döntőbe. A legutóbbi két Európa-bajnokságot nemzeti csapatunk megnyerte.

Női U19-es Európa-bajnokság, elődöntő:
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 26-34 (16-18)
Pitesti, játékvezetők: Jovic, Arnautovic (bosnyákok).

ROMÁNIA: Andrei, Cristea, Neagu (kapusok), Boiciuc 9 (5), Borcan, Brindusa, Danciu 1, Florea, Geamanu, Grigore 3, Lixandroiu 5 (2), Maxim, Mihai 5, Mohamed 3, Pavel, Romaniuc
Szövetségi edző: Simona Maior-Pasca.

MAGYARORSZÁG: Imre, Zaj (kapusok), Csernyánszki 3 (2), Csíkos 7, Farkas 6, Gém 2, Kostyó 1, Kovalcsik 1, Kövér, Makó, Panyi, Papp 1, Simon 8 (1), Szabó Anna 3, Szabó L. 1, Varga 1.

Döntő:
18:45 Dánia–Magyarország (tv: EHFtv.com)

A magyar női juniorválogatott kerete:

Kapusok: IMRE Szofi (FTC-Rail Cargo Hungaria), ZAJ Klára (NEKA), MÉSZÁROS Virág (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Jobbszélsők: GÉM Léna (NEKA), PAPP Dorka (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Jobbátlövő: KOVALCSIK Bianka (NEKA), KURUCZ Aida (Praktiker-Vác)

Irányítók: CSERNYÁNSZKI Liliána (DVSC Schaeffler), SIMON Petra (FTC-Rail Cargo Hungaria/MTK Budapest), FARKAS Júlia (Győri Audi ETO KC)

Beállók: KOSTYÓ Panni (DVSC Schaeffler), KÖVÉR Luca (Győri Audi ETO KC), SZABÓ Lili (NEKA)

Balátlövők: CSÍKOS Luca (NEKA), SZABÓ Aida (FTC-Rail Cargo Hungaria), VARGA Emília (NEKA), PANYI Krisztina Anna (DVSC Schaeffler)

Balszélsők: SZABÓ Anna (NEKA), MAKÓ Zoé (DVSC Schaeffler)

Szövetségi edző: SZILÁGYI Zoltán
Edző: KUDOR Kitti