Ekler Luca 200 méteren világcsúccsal aranyérmes a paraatlétikai vb-n!

Megállíthatatlan Ekler Luca!

A paralimpiai bajnok azután állhat ismételten a dobogó tetejére, hogy a tegnapi versenynapon világbajnoki rekorddal védte meg címét távolugrásban. A TFSE versenyzője 200 méteres síkfutás T38-as kategóriában is érdekelt volt, ahol 25.78 másodperces időeredménnyel elsőként ért célba, ezzel újabb aranyérmet szerezve a Párizsban. Mögötte a kolumbiai Darian Jimenez (26.04) és a brit Sophie Hahn (26.35) végzett – számolt be pénteken a Magyar Paralimpiai Bizottság.

A szombathelyi születésű atléta korábban egy ezüstérmet is szerzett 100 méteres síkfutásban. Ezen eredményének köszönhetően már egy paralimpiai országkvótát szerzett a jövő évi párizsi játékokra.

Ugyanezen a napon állt rajthoz Luterán Petra 400 méteres síkfutás T47-es kategóriában. A magyar versenyző magabiztos teljesítményt nyújtott és 1:00.48-as időeredményével hetedik helyen zárt. Az 1500 méteres síkfutás T20-as kategóriájában versenyzett Biacsi Bernadett és a paralimpiai ezüstérmes Biacsi Ilona. A testvérpár megjavította idei legjobbjukat: Ilona ötödik helyezettként (4:42.53), míg Bernadett kilencedik helyezettként (5:03.60) haladt át a célvonalon.

Hazánk ezidáig négy országkvótát szerzett a jövő évi paralimpiára: egyet-egyet atlétikában és kerékpárban, kettőt sportlövészetben. A játékokat 2024. augusztus 28. és szeptember 8. között rendezik meg a francia fővárosban.