Egygólos vereség Rotterdaman

A rotterdami Világkupa-selejtező harmadik napján Bíró Attila csapata 12-11-re kikapott a házigazdától, így csoportjából a második helyen jutott a Los Angeles-i Szuperdöntőbe. Folytatás a jövő héten Athénban a legjobb négy közötti selejtezőkörben.

Hogy a hollandok fenik a fogukat a magyar válogatottra, feltétlen a mienk dicsérete. Tulajdonképpen a felejthetetlen 2016-os, belgrádi Európa-bajnoki döntő óta képezi számukra a mumus szerepét Bíró Attila csapata, megannyi közös nagy csatában bizonyított, keserítette meg ellenfele életét.

Miután a rotterdami Világkupa-selejtező első és második napján is mind Hollandia, mind Magyarország válogatottja győzelemmel abszolválta meccseit, azaz Görögországot és Ausztráliát is felülmúlta, a csütörtök esti csata „csupán” presztízsjelleggel bírt, ergo a két együttes már kvalifikálta magát a Los Angeles-i Szuperdöntőre, és bizonyos, hogy a jövő héten, Athénban hasonló presztízsmeccset vív egymással, valamint a másik csoport két legjobbjával – számolt be csütörtök este a magyar szövetség.

Mindezek türkében a kellő magabiztosság reményben küldte csapatát a vízbe a szövetségi kapitány – akinek Parkes Rebecca azonnal igazolta, miért is javasolta 2022-ben az év játékosának. Az egriek klasszis centere két emberrel a nyakán fordult be, és lőtt a kapuba. A jól ismert nehéztüzérük, van de Kraats duplája fordította meg az első pillanatoktól kezdve felettébb küzdelmes partit, de Gurisatti Gréta lövése is jelezte, a házigazdának ez lesz a legkeményebb meccse.

A görög szakember, Doudesis együttese ugyan a második negyedben jobban jött ki a nagy brusztból, Garda Krisztina és Keszthelyi-Nagy Rita pontos lövése után hárommal válaszolt, Sevenich centerben fickándozott, így 6-4-es hazai vezetést mutatott a nagyszünetben az eredményjelző. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Magyari Alda büntetőt védett, mondhatjuk, kapusunk fontos védéssel, védésekkel járult ahhoz hozzá, hogy látótávolságon belül maradjunk.

Kétségbe persze nem esett csapatunk, szorított egyet a védekezésen, erre alapozva Gurisatti, majd Keszthelyi lőtte meg második találatát Aaa holland kapuba (amit a félidőtől aarts helyett van Dobbelsteen védett), máris döntetlent rögzíthettünk. Innentől vált igazán kiegyenlítetté az összecsapás, egy gól itt, egy ott, egy kontra itt, egy ott. Mahieu Geraldine, majd Faragó Kamilla egyenlített, de végül 9-8-ra Hollandia vezetett a záró etap előtt.

Az igencsak aktív Rogge találatára Parkes válaszolt, harcolt, küzdött a csapat. S lőn: kihagyott fór után jött a következő, ez pedig nem maradt parlagon: az ausztrálok ellen négyet vágó Szilágyi Dorottya is hozzászólt támadásban a meccshez – négy perccel a vége előtt így lett 10-10 az állás.

Rogge ellen azonban nem találtuk az ellenszert, negyedik találatát jegyezte, majd eredménytelen próbálkozásaink után az ötödiket, ráadásul a harmadik hibáját begyűjtő Gurisattit is elveszítettük. Mindezt ezúttal már nem bírta el a csapat, és ugyan a fennmaradó másfél percben nagy elánnal próbált még egyszer egyenlíteni, Parkes szépítőgóljára már nem érkezett következő; csoportjából így a második helyen jutott a Los Angeles-i Szuperdöntőbe. Folytatás a jövő héten Athénban a legjobb négy közötti selejtezőkörben, a hollandok mellett az olaszokkal és az amerikaiakkal.

A mérkőzést követően Bíró Attila és Gurisatti Gréta nyilatkozott a magyar szövetségnek:

Bíró Attila szövetségi kapitány

A holland edző azt nyilatkozta most a meccs után, hogy fantasztikus vízilabda volt – én pont ellenkezőképp látom, szerintem borzalmas volt. Ha egy picivel kevesebbet hibázunk – és ez alatt olyan hibákat értek, amelyek gyermetegek, és egy szezonban egyszer szoktunk elkövetni. Most 4-5 alkalommal sikerült… Egyáltalán nem játszottunk jól, szerintem a hollandok sem, de egy góllal mindenképpen jobbak voltak. Nem érdemeltünk ennyi védekezési és támadási hibával győzelmet.
Gurisatti Gréta
Benne volt ebben a meccsben, hogy megnyerjük, különösen a végén. Kivédekeztünk egy olyan hátrányt, ahol nem volt kapusunk, aztán labdát szereztünk, majd volt lefordulásunk is. Azt gondolom, hogy az idegesség, ami látható rajtunk, azért van, mert magunkra vagyunk dühösek, hogy úgymond elszórakoztuk ezeket a helyzeteket. Szomorú vagyok, hiszen megverni a hollandokat mindig nagy élmény, és rendkívül nagyot dobna a csapaton. Ezért vagyok szomorú, mert a mai meccset be lehetett volna húzni.

Női világkupa, selejtező, 1. kör, Rotterdam, A csoport:

Hollandia – Magyarország 12-11 (2-2, 4-2, 3-4, 3-3)
Gólszerzők: Rogge 5, van de Kraats 2, Sevenich 2, Moolhuuzen 2, Schaap, ill. Parkes 3, Gurisatti 2, Keszthelyi 2, Szilágyi, Mahieu, Faragó, Garda