Háromgólos FTC-előny az Európa-kupában

A Ferencváros hazai pályán 32-29-re legyőzte a szlovák Tatran Presovot a férfi kézilabda Európa-kupa negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén.

Közel telt ház előtt léptek pályára a csapatok az Elek Gyula Arénában. A Fradi keretéből Prainer Viktor, Ónodi-Jánoskúti Máté és Kovacsics Péter hiányzott sérülés miatt. A mérkőzés előtt köszöntötték a válogatott játékosokat: Lékai Mátét és Imre Bencét. A hazai publikum nagy tapssal és skandálták a nevüket.

Nagy irammal kezdődött az összecsapás, Pásztor István tanítványai az első tíz perc követően már 6-3-mal vezettek az Eperjes ellen. Az első félidő közepén a Ferencváros őrizte a háromgólos előnyét (8-5), sőt a 19. percben már öt góllal is vezetettek (11-6). A vendégek összekapták magukat és az félidő végére két gólra felzárkóztak –  a szlovák élvonalban százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát -.

(fotó: MTI/Bodnár Boglárka)

A második félidő elején Füzi Dániel piros lapot kapott, ezután a vendégek egy gólra felzárkóztak (18-17 – 35.perc). A kezdeti nehézségek után a Fradi ismét magára talált fokozatosan ellépett az Eperjestől, sőt a 42 minutumban már néggyel vezetett (24-20). Az utolsó percben hullámzó játékot hozott, az 50. percben öttel (28-23) vezetett, a hajrában feljöttek a vendégek, végül a Ferencváros 32-29-re legyőzte az Eperjest. .

A találkozó után kisebb kakaskodás alakult ki a csapatok között, ám nem fajult el a feszült szituáció.Végig érezhető volt a feszültség a játékosok között, de szerencsére pár perc követően mindenki megnyugodott.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Imre Bence kilenc, míg Bognár Alex hat gólt szerzett. A vendégektől Lukas Urban hétszer volt eredményes. A hazaiak kapujában Borbély Ádám 12 lövést védett.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Eperjesen.