Két, paralimpiai kvótát érő világbajnoki érmet szereztek mieink a paraúszó vb-n

Pap Bianka SM10-es, míg Konkoly Zsófia SM9-es kategória 200 méteres vegyesúszás döntőjében brillírozott a második versenynapon. A paralimpiai bajnokaink nagyszerű úszást követően elsőként csaptak a célba futamaikban és emellett két paralimpiai országkvótát szereztek a jövő évi párizsi paralimpiára.

A MPB tájékoztatása szerint a hölgyek közül Pap Bianka 2:28.58-as időeredménnyel végzett a dobogó legtetején. Az újdonsült világbajnok mögött a holland Lisa Kruger (2:30.15) végzett, akit a brit Faye Rogers (2:31.50) követtet a rangsorban. A Vasas SC úszója mellett a világbajnoki bronzérmes Hotz Csenge is vízbe ugrott, azonban kizárták a futamból.

(Pap Bianka; fotó: MPB)

Az SM9-es sérültségi kategória 200 méter vegyes fináléban Konkoly Zsófia sziporkázott, 2:35.91-es időeredménnyel utasította maga mögé a mezőnyt és védte meg világbajnoki címét. Másodikként a spanyol Nuria Marques Soto (2:36.67), harmadikként pedig a szintén spanyol Sarai Gascon (2:37.13) zárta a versenyt.

Száraz Evelin 100 méteres gyorsúszás S6-os sérültségi kategória döntőjében bizonyított. A Vasas SC világbajnoki bronzérmese 1:23.83-as úszásával a nyolcadik helyezést tudhatja magáénak.

Az angliai világbajnokság kiemelten fontos, mivel a versenyszámok arany- és ezüstérmes sportolói országkvótát szereznek a 2024-es párizsi paralimpiára. Hazánk, ezzel a két világbajnoki cím elhódításával már hat kvótát szerzett: egy-egy atlétikában és kerékpárban, kettő-kettő sportlövészetben, valamint úszásban.

A fogyatékos sportmozgalom legnagyobb eseményét 2024. augusztus 28. és szeptember 8. között rendezik meg a francia fővárosban.