Pigniczki történelmi sikere és Gőz aranya az Egyetemi Világjátékokon

Eddig nem telt magyar éremszerzés nélkül egyetlen versenynap sem az Egyetemi Világjátékokon, így Magyarország 5. helyen áll az éremtáblán az EVJ 3. napján.

A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) hétfői tájékoztatása szerint Pigniczki Fanni – aki idén diplomázott a Magyar Testnevelési és Sporttudományi EgyetemMsC ritmikus gimnasztika szakedzőként és tavaly szeptemberben kezdte el a harmadik diplomájának megszerzését a Károli Gáspár Református Egyetemen– a tegnapi összetett aranyérem után ma egy fantasztikus labdagyakorlattal aranyérmet szerzett. Szalag és buzogány gyakorlataival éppen csak lecsúszott a dobogó harmadik fokáról, így a 4. helyen zárt, míg karikában rontott, ami csak a 7. helyre volt elég. Fanni jelenleg az egyetlen olyan magyar egyetemi sportoló, aki két aranyérmet is szerzett a csengtui Egyetemi Világjátékokon.

(Pigniczki Fanni; fotó: MEFS)

Judósaink közül ma Gőz Roland (Wekerle Sándor Üzleti Főiskola) 90kg-ban szerzett aranyérmet, Sipőcz Richárdnak sajnos a mai szereplése viszont csak az 5. helyre volt elég.

Sportlövészeink (Hammerl Soma (BGE), Kiss Viktor (The Ohio State University), Dénes András (MATE)) férfi 10 m légpuska csapatversenyében a 6. helyet szerezték meg. Egyéniben Hammerl Soma (BGE) 627.1 ponttal a 9., Kiss Viktor 623.4-el a 24. és Dénes András a 28. helyen zárt 620.9 pontjával. A nőknél 25m pisztolyban Fábián Sára (NKE) a 12., míg Domsits Olívia (NKE) a 28. helyen zárt.

Asztaliteniszben megkezdődtek a férfi egyéni mérkőzések, ahol mind a négy magyar egyetemi induló 2-2 meccset játszott:

Kovács Sebestyén (PTE): 3-1 (HUN-MNG);3-0-ra (TUR-HUN)

Huzsvár Erik (KRE): 0-3 (JPN-HUN), 3-0 (AZE-HUN)

Molnár Dávid (PTE): 3-0 (HUN-MNG), 3-2 (HUN-CHN)

Mihalovity Dominik (PTE):3-1 (NOR-HUN), 0-3 (SVK-HUN)

A mai nap találkozott a magyar delegáció tagjaival és az eddigi érmesekkel a csunkingi magyar konzul is.