Székely Zója és Závory Szilárd az összetett mesterek

A férfiaknál a jövőre már a felnőtt mezőnyben induló Závory Szilárd (KSI SE) nyerte a tornászok férfi Mesterfokú Bajnokságának egyéni összetett versenyét, valamint a győztesnek járó dr. Sánta Lajos trófeát. A hölgyeknél az FTC-s Székely Zója nem talált legyőzőre, így az Eb-ezüstérmes nyakába került az aranyérem az összetett viadalon.

Idén ismét Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendezik a Mesterfokú Bajnokságot. A szombati versenynapon az összetett viadalt tartották, vasárnap pedig a szerenkénti döntőkre kerül sor – adta hírül a magyar szövetség.

A férfiaknál a felnőtt válogatott többsége nem minden szeren szerepelt, az olimpiai kvótás Mészáros Krisztofer például csak lólengésen indult, ahol 13.850 ponttal első helyen került a döntőbe. Ez azonban mit sem von le Závory Szilárd (KSI SE) érdemeiből, aki 78.450 ponttal végzett az élen, ezzel pedig a győztesnek járó különdíjat, a dr. Sánta Lajos kupát is átvehetette. Mögötte Juhász Balázs (BHSE, 76.900) és Kovács Márton (FTC-Telekom, 75.650) zárt.

A hölgyeknél Székely Zója (FTC) 50.100 pontot gyűjtött, amivel az élen végzett. Mögötte Makai Lilla (DKSE, 45.100) és Hürkecz Mira (KSI SE, 44.700) ért fel a dobogóra. Az olimpiai kvótás Czifra Bettina Lili ugrása érvénytelen volt, emiatt az érmekért szóló csatába nem szólhatott bele.

Fiú utánpótlásban több korcsoportban is megrendezték a Kismester bajnokságot Győrben. Gyermek kezdőben négy szeren Pinezits Marcell (BHSE, 51.900), gyermek haladóban hat szeren Ráduly Sándor János (FTC-Telekom 81.150), serdülő kezdőben Velinov-Dimitrov Krisztián (FTC-Telekom 85.500), serdülő haladó-kadet korosztályban pedig Marton Axel András (BHSE, 82.200) diadalmaskodott.

A Mesterfokú Bajnokság vasárnap zárul. A szerenkénti döntők 10:30 órakor kezdődik, az Olimpiai Sportparkban.

Székely Zója, az FTC tornásza:

„Nagyon boldog vagyok, hogy egy olyan hosszú és megterhelő esztendőt, mint a 2023-as esztendőt jól tudtam zárni. Nehéz volt felkészülni az év utolsó hazai megmérettetésére, de örömmel tapasztalom, hogy ennyire jól sikerült.”

Závory Szilárd, a KSI SE tornásza:

„Jövőre végre a felnőtt mezőnyben versenyezhetek, nagyon vártam már ezt. Örülök annak, hogy ilyen jól sikerül elbúcsúzni ettől a korosztálytól. A gyakorlatokkal elégedett vagyok, nem tudnék kiemelni egyet sem. „