Hatalmas siker: vb-bronzérmes a magyar minifutball-válogatott!

A magyar minifutball-válogatott fantasztikus játékkal 3-1-re győzött Azerbajdzsán ellen az egyesült arab emírségekbeli Ras al Khaimah-ban zajló világbajnokság bronzmérkőzésén. Nagy Lajos csapata történelmi tettet hajtott végre, ugyanis ez a magyar minifoci első vb-érme.

A magyar minifutball-válogatott múlt héten pénteken 1-0-ra győzte le Portugáliát, vasárnap 2-1-es sikert aratott Líbiával szemben, kedden pedig Szerbiát múlta felül egy góllal a csoportkörben. Nagy Lajos  csapata ezt követően a szerdai nyolcaddöntőben 3-0-ra verte Egyiptomot, a csütörtöki negyeddöntőben Szlovákiát is megverte 1-0-ra, majd Románia ellen 3-0-ra kapott ki az elődöntőben, így jöhetett a szombati, Azerbajdzsán elleni bronzmérkőzés.

Szép számú közönség gyűlt össze a Main Arénában a bronzmérkőzésre, és a korábbi meccsekhez hasonlóan ezúttal is egy maroknyi, de annál hangosabb magyar csoport szorított a helyszínen a játékosokért. Azerbajdzsán nagyon keményen kezdte a találkozót, előbb Ladányi, majd Győri maradt lent a földön egy durva belépő után. A 3. percben meg is bosszultuk, Ladányi tekert a bal felsőbe egy szabadrúgást gyönyörűen (1-0). A kapott gól után még idegesebbek lettek az azeriek, egyfolytában lábat találtak a labda helyett.

A 7. percben Kiss jobb oldali beadását követően Lovász centikkel maradt le a labdáról középen. A folytatásban próbáltak feljebb lépni az azeriek, de a magyar védelem megint elképesztő munkát végzett, a kontrákban pedig mindig ott volt a veszély. A 12. percben sikerült is kihasználni egy ilyet, hirtelen Kövesdi előtt adódott jó lehetőség, az azeri kapus rosszul helyezkedett, a magyar játékos pedig okosan a kapuba gurított (2-0).

Nem sokkal később Tajti mutatott be hatalmas bravúrt az azeriek ziccere után. Közben a tenger felől megérkezett a hűs szellő is a 30 fokos melegben, így a szurkolók duplán örülhettek. A 18. percben Dunai is gólt szerezhetett volna, de a játékvezető közbefújt, azonban így is elképesztő volt a magyar válogatott teljesítménye. A 20. percben ismét Ladányi lőtt kapura szabadrúgásból, viszont most védeni tudta a lapos próbálkozást. Pillanatokkal később Kozó hagyott ki egy ziccert közvetlen közelről. A félidő végén még nyomott Azerbajdzsán, de újabb találat nem esett, így kétgólos magyar előnnyel mentek a csapatok a szünetre – számolt be az Országos Minifutball Szövetség.

A magyar kontratámadásokban is végig ott volt a veszély, így a kazah védelem sem nyugodhatott meg. Nagy Lajos folyamatos cserékkel próbált frissíteni a csapaton, ez kellett is a nagy melegben. A 34. percben Ladányi szabadrúgása után Dunai nem tudott a kapu torkából betalálni, pedig jó lett volna még egy megnyugtató gól.

A 36. percben Tajti mutatott be közeli lövés után lábbal egy újabb elképesztő bravúrt, így szűk negyedórával a meccs vége előtt továbbra is kétgólos volt a magyar előny. Az azeriek mentek előre becsülettel a szépítésért, de minden magyar játékos csúszva-mászva őrizte az előnyt.

Az utolsó tíz perc is elképesztő izgalmakat, na meg feszültséget hozott. A 42. percben a játékvezető nem fújt el egy nyilvánvaló szabálytalanságot a középpályán, ebből indulhattak az azeriek kettő az egyben, de Tajti megint védte a ziccert.

A 44. percben szépített Azerbajdzsán, Alizada volt eredményes (2-1). Azonban erre is volt válasz, Kozó szép lövéssel ugyanis 3-1-re alakította az állást a 47. percben. Újabb gól már nem esett a hátralévő percekben, a magyar válogatott 3-1-re nyerte a bronzmérkőzést.

Nagy Lajos csapata így megszerezte a bronzérmet a világbajnokságon, amely az első dobogós vb-helyezés a magyar minifutball történelmében.