Vb-negyeddöntőbe jutott a magyar minifutball-válogatott

A magyar minifuball-válogatott 3-0-ra győzte le Egyiptomot az egyesült arab emírségekbeli Ras al Khaimah-ban zajló világbajnokság nyolcaddöntőjében. Nagy Lajos csapata a negyeddöntőben Szlovákiával találkozik majd csütörtökön magyar idő szerint 19.30-kor.

Nagy Lajos együttese három győzelemmel kezdett a minifutball-világbajnokságon. A magyar válogatott pénteken 1-0-ra győzte Portugáliát a H csoport első fordulójában a csapatkapitány, Barabás Miklós góljával. Vasárnap Líbia következett, melyet remek hajrával 2-1-re sikerült legyőzni Lovász Bence és Kiss Gábor találataival, végül újra Barabás Miklós gólja döntött a keddi, Szerbia elleni 1-0-s siker alkalmával.

A szerdai negyeddöntőben Egyiptom volt a magyar csapat ellenfele, amely az Európa-bajnoki címvédő Azerbajdzsán mögött másodikként végzett a csoportjában, így előzetesen nem lehetett könnyű meccsre számítani. Ráadásul a találkozón nem lehetett ott a csapatkapitány, Barabás Miklós, aki a szerbek elleni mérkőzés utolsó pillanataiban sérült meg.

A magyar csapat a Tajti – Kövesdi, Nádasi – Ladányi, Győri – Dunai összeállításban kezdte a meccset. A 2. percben Dunai próbálkozott meg egy lövéssel, de az egyiptomi játékos blokkolta. A meccs elején egyértelműen a magyar csapat irányította a játékot, a rivális inkább a védekezésre helyezte a hangsúlyt. A 6. percben az egyiptomi kapus is megpróbálkozott a félpályáról egy kapura lövéssel, nem sok sikerrel.

A 9. percben megszerezte a vezetést a magyar csapat, Nádasi lövése még kijött a kapusról, de a kipattanót Dunai közvetlen közelről a kapuba pofozta (1-0). A 10. percben egy újabb távoli lövéssel próbálkozott Egyiptom, de ez is jócskán kapu fölé szállt. A folytatásban is maradt támadásban Nagy Lajos csapata, Csoszánszki be is talált, de a játékvezető nem adta meg a találatot, középen szabálytalanságot látott.

A 15. percben már kétgólos volt a magyar előny, ismét Dunai lőtt szép gólt (2-0). Egyiptom semmi veszélyt nem jelentett a magyar kapura, kiválóan játszott a magyar együttes. A 25. percben még Tajtinak kellett egy nagy bravúrt bemutatnia egy ziccernél, de újabb gól nem esett, így 2-0-s magyar előnnyel mentek a csapatok a szünetre – számolt be szerda este a magyar szövetség.

A magyar válogatott a második félidő elején is nagyon taktikusan játszott, Egyiptom képtelen volt váltani. A 29. percben Csoszánszki szabadrúgás ment centikkel a bal kapufa mellé, majd egy kis kakaskodás borzolta a kedélyeket, miután Bakri odakönyökölt Bozsokinak. Nem hiába reklamáltak a magyar játékosok piros lapot, a sportszerűtlen egyiptomit kiállította a bíró. Így öt percig emberelőnyben játszhatott a magyar válogatott.

A 36. percben Csoszánszki volt közel a gólhoz, de az egyiptomi kapus nagyot védett. A létszámfölényt nem sikerült gólra váltani, de így is kétgólos volt az előny. Az egyiptomiaknál már a kapus is előre jött, a 40.percben ezt kis híján ki is használta Tajti, de az egészpályás lövése mellé ment.

Az utolsó tíz perc elején a rivális vészkapusa próbálkozott a legtöbbet kapura lövéssel, nem sok sikerrel. A 43. percben egy lecsorgó egyiptomi lövés a kapufán kötött ki, így akadt izgalom, de már nem sok volt hátra. A 49. percben a gyors magyar kontra végén még Egyiptom lőtt egy öngólt Gamal révén, ezzel kialakítva a 3-0-s végeredményt (3-0).

Nagy Lajos csapata továbbra is hibátlanul menetel a világbajnokságon, csütörtökön a negyeddöntőben Szlovákia lesz az ellenfél magyar idő szerint 19.30-kor.

Ras al Khaima, nyolcaddöntő, november 1.
Magyarország-Egyiptom 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Dunai (9., 15.), Gamal (49., öngól)
Piros lap: Bakri (31.)