Újabb nagy siker: a magyar minifutball-válogatott Líbiát is legyőzte a vb-n!

A magyar minifuball-válogatott 2-1-re győzte le Líbiát a csoportkör második fordulójában az egyesült arab emírségekbeli Ras al Khaimah-ban zajló világbajnokságon, így Nagy Lajos csapata továbbra is hibátlan.

A magyar válogatott magyar idő szerint vasárnap reggel lépett pályára a a H-csoportban, az első fordulóban aratott 1-0-s Portugália elleni sikert követően ezúttal Libia volt az ellenfél. A rivális az első körben 4-3-s vereséget szenvedett, így az afrikai csapatnak létkérdés volt a pontszerzés.

A magyar csapat a Tajti – Nádasi, Kövesdi – Ladányi, Barabás – Dunai összeállításban kezdte a találkozót. A meccs elején azonnal Barabás előtt adódott jó lehetőség, de a próbálkozását blokkolták. Líbia a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, és kontrákból próbált veszélyes támadásokba átmenni. A 6. percben a Líbia játékos lövése után a kapufa mentette meg Tajtit, így maradt a gólnélküli döntetlen.

A 8. percben a rivális csapat kapusának is kellett védenie Lovász kiváló lövése után. Közben Nagy Lajos folyamatosan cserélte a sorokat, ez nem is csoda, mivel 32 fok volt a meccs ideje alatt, ráadásul a hatalmas páratartalom sem segített. A 9. percben előbb Kövesdi, majd Nádasi próbálkozott, de a líbiai kapus hatalmasokat védett. A 11. percben üresen lőhetett a líbiai támadó a büntetőterület vonaláról, de nemtalálta el a kaput.

Pillanatokkal később Nádasi lövése után centikkel maradt le a kapu torkában a labdáról Dunai. A 16. percben egy távoli lövést kellett védenie Tajtinak, ezt meg is oldotta a magyar kapus. A 17. percben nagyot hibázott a líbiai kapus, így Ladányi az üres kapura lőhetett, de mellé ment a félpályához közeli próbálkozása. A 20. percben már Tajtinak kellett egy újabb nagyot védenie. A 22. percben Bozsoki lőtt éles szögből a jobb oldalról, de résen volt a kapus. A 23. percben már a líbiai kapus is tehetetlen volt, miután egy lecsorgó labdát négy méterről szépen a kapuba lőtt Lovász Bence (1-0. A hátralévő időbenújabb gól már nem esett, így egygólos magyar előnnyel mentek a szünetre a csapatok – számolt be az Országos Minifutball Szövetség

A második félidő elején hatalmas líbiai lehetőség maradt ki, majd a másik oldalon Dunai lövését blokkolták. A 28. percben Csoszánszki emelt fantasztikusan kapura, de a líbiai védő kifejelte a labdát a gólvonalról. A 30. percben Csoszánszki ezúttal szabadrúgásból veszélyeztetett, de ezt is védte a kapus.

A 33. percben Tajti próbálkozott meg egy egész pályás góllal, mivel az ellenfél kapusa kint állt, nem is tévesztett sokat. Ezekben a percekben nagyon kemény volt a találkozó, többször is lent maradt egy-egy líbiai a földön. A 36. percben ismét Tajtinak kellett védenie, majd szép magyar összejáték után tapsolhatott a maroknyi magyar szurkolótábor.

A 38. percben Kövesdi szabadrúgása ment centikkel a bal kapufa mellé. A 40. percben jött a líbiai egyenlítés, a jobb kapufánál senki nem figyelt Bilal Mohammedre, aki közelről a kapuba lőtt (1-1). Pillanatokkal később jött Tajti révén egy magyar kapufa.

Az utolsó tíz percre is bőven maradtak izgalmak. A 45. percben Nádasi lövését védte elképesztő bravúrral a líbiai kapus, majd Barabás maradt le centikkel a labdáról a gólvonalon egy bal oldali beadás után. Az utolsó percekben is hatalmas volt a küzdelem a rekkenő hőségben, Líbia sok fetrengéssel már az időt húzta. A magyar csapat ezt meg is büntette, a balról beadott labdát 9 méterről kapásból lőtte a kapuba Kiss Gábor (2-1).

Újabb gól pedig már nem esett, így Nagy Lajos csapata 2-1-re nyert és továbbra is hibátlan a csoportjában.

Ras al Khaima, csoportkör, 2. forduló, október 29.
Magyarország-Líbia 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Lovász (23.), Kiss (50.), ill. Bilal Mohammed (40.)